Система безоплатної правової допомоги в Україні продемонструвала високий рівень стійкості в умовах війни — результати звіту ПРООН.
Система безоплатної правової допомоги в Україні стала більш клієнтоорієнтованою та забезпечила якісне надання необхідних правових послуг у кризових умовах.
У Києві відбулася презентація звіту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні щодо доступності правової допомоги в контексті воєнного стану. Проведення комплексного дослідження та підготовка звіту за його результатами стали можливими завдяки підтримці Європейського Союзу та Уряду Данії.
За результатами звіту, система безоплатної правої допомоги продемонструвала високий рівень стійкості в умовах війни, а установи та організації, які надають правові послуги населенню, швидко адаптувалися до нових умов та змогли забезпечити належну якість таких послуг та клієнтоорієнтованість. Так, близько 70% респондентів вважають, що від початку війни їхні можливості отримати правову допомогу не змінилися або навіть зросли.
Повномасштабне вторгнення РФ в Україну породило велику кількість юридичних питань, які вимагали нагального вирішення: від питань, що стосувалися статусу внутрішньо переміщених осіб (ВПО), до питань, пов’язаних із оперативним реагуванням на запити людей, які постраждали від війни. Це закономірно призвело до надвеликого навантаження організацій та установ, які надають правову допомогу в Україні, адже попит на правові послуги стрімко зріс.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив, що українська система безоплатної правової допомоги продемонструвала безпрецедентну стійкість та витривалість. «Ми в ПРООН готові докладати максимальних зусиль, аби всі, хто потребує правової допомоги в Украйні в ці складні часи, могли її в повній мірі отримати, а українська система правосуддя працювала злагоджено та справедливо, — сказав пан Сільє. — Завдяки результатам цього дослідження ми знаємо, як цього досягти».
Звіт за результатами комплексного дослідження підготовано командою Українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» за сприяння ПРООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки ЄС. До створення цього дослідження також були залучені експерти проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019–2023 рр.
Нагадаємо, Паспорти старого зразка втратять чинність: інформація російською не допускається
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9538 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12693 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5888 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9845 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1624 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3228 0 Суспільство