1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Перестають зараз повсюди": на Закарпатті пацієнту психінтернату хотіли "вручити повістку"

2091
Суспільство Закарпаття

У регіоні продовжують призивати чоловіків до несення військової служби.

"Перестають зараз повсюди": на Закарпатті пацієнту психінтернату хотіли "вручити повістку"

На Закарпатті, як і у ряді інших областей, триває загальна мобілізація та продовжено військовий стан. Чоловіків до 60 років, придатних за станом здоров'я до несення служби, продовжують призивати до війська.

Не залежно від того, що у терцентрах комплектування (військкоматах раніше), розповідають, що спочатку, до відправки на фронт, військовослужбовців відправляють на підготовку, тобто навчання, й без досвіду нікого з мобілізованих не відправляють силою на передову, серед населення доводиться чути різні історії з цього приводу. Люди розповідають, що відправляють на фронт практично усіх військовозобов'язаних й навіть без попередньої підготовки, не питаючи згоди військовослужбовця:

"Перестають, де попало й не дивляться, чи здоровий, чи інвалід. Тягнуть усіх. У військкоматах під час медогляду всі одразу виздоровляють", - розповідає один з очевидців пан Юрій.

"Сам свідок того, як на моїх очах ледь не вручили повістку навіть людині, яка рахується пацієнтом психоневрологічного інтернату. І про який тут порядок може йти мова. А скільки моїх знайомих на передовій із тиском й навіть діабетом? Говорять одне, а роблять, як їм потрібно", - розповідає чоловік.

"Гребуть зараз повсюди чоловіків, люди ідуть на роботу, а з автобусів їх забирають й везуть до військкоматів. Уже у нашому селі майже не залишилось чоловіків, позабирали усіх, нема й кому на нивах зараз допомогти, жінки самі усе тягнуть", - каже пан Юрій, якому уже за 60.

Наразі не має офіційних уточнень того, чи насправді інформація від очевидця щодо нібито намагання працівниками ТЦК вручити повістку психічнохворому пацієнту, правдива. Водночас, люди подейкують, що інцидент було зафіксовано у Тур'я-Реметі на Перечинщині. Утім, фінал цієї історії не такий і сумний. Очевидці розповідають, що підопічного психоневрологічного інтернату хоча й зупинили тоді, та нікуди у результаті не відправляли. Водночас, у чоловіка взяли необхідні дані для ведення військового обліку. Що стосується інформації із відловлюванням чоловіків у закарпатських громадах із метою призвати до війська, її дійсно підтверджують жителі. Перечинщина в цьому плані не "пасе задніх", за словами людей.

"Правда, що ловлять, а зараз ще більше. Розїжджають по селах, стоять у центрі села, біля автобусних зупинок. Їжджу на роботу і бачу, що твориться, як беруть чоловіків. Уже й неє кого брати. Усі перестрашені", - розповідає Ірина.

У попередній публікації Голос Карпат інформував, як повістки вручили десятьом працівникам одного із освітніх закладів Закарпаття. До того видання розповіло, які методи застосовують працівники військкоматів під час мобілізації. Відзначмо, на Закарпатті було зафіксовано чимало випадків із застосуванням фізичної сили до військовозобов'язаного із боку працівників ТЦК.

Нагадаємо, Адвокат пояснив, в яких випадках можуть мобілізувати студентів 

Читайте Голос Карпат також у Телеграм

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber