1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дешеві квартири з ремонтом і проблемами: яке житло пропонують українцям

1314

Масово продають дешеві квартири, проте разом з житлом можна отримати купу проблем.

Дешеві квартири з ремонтом і проблемами: яке житло пропонують українцям

В Києві можна купити однокімнатну квартиру за 20 тис. доларів, а в передмісті столиці великі двоповерхові апартаменти за 40 тис. доларів. Але разом з житлом можна придбати цілу купу проблем: не здані в експлуатацію будинки, тому, проблеми з оформленням права власності, не підключені комунікації, порушення при будівництві і т.д.

Про те, як українцям продають "проблемні" квартири і як правильно купити житло, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

В Києві та передмісті столиці забудовники звели десятки незаконних багатоповерхівок. Ввести такі будинки в експлуатацію законно майже неможливо. Будували на землі, яка виділялась для сільськогосподарської діяльності, зводили зайві поверхи, порушували будівельні нормативи та містобудівні обмеження.Тепер сотні квартир в подібних будинках продаються за ціною, які в рази нижчі ринкових. Наприклад, всього за 17,9 тис. доларів продають смарт-квартиру з ремонтом на вулиці Ракетна, 24. Будинок побудовано кілька років тому, проте в оголошенні зазначається: "будинок поки що не введено в експлуатацію".

Фактично, легально отримати право власності на таку квартиру неможливо. За процедурою забудовник має ввести будинок в експлуатацію, отримати поштову адресу, а вже потім оформлювати право власності на інвесторів. Крім того, мешканці будинку вимушені платити за електроенергію за комерційними тарифами (близько 6 грн за кВт*годину). Багатоповерхівку побудував славнозвісний Анатолій Войцеховський. Технічні умови для приєднання до постійної схеми підключення електроенергії він не виконав, майже в усіх його будинках є проблеми з оформленням землі (її фактично незаконно захопили).

В Крюківщині (передмістя Києва) двоповерхову квартиру в ЖК iHome продают всього за 40 тис. доларів. Ринкова вартість такого житла щонайменше вдвічі більша (площа квартири складає 83 квадрати). Проте вже понад 6 років в цьому ЖК не можуть ввести в експлуатацію жоден з будинків, є проблема з водою, електроенергією, відсутній благоустрій. Офіційно це все ще будівництво, але власники квартир фактично самовільно без права власності заселяються в будинок та роблять ремонти.

В оголошенні немає жодної інформації про те, що будинок не здано в експлуатацію. Але зазначено, що квартира продається за "переуступкою". Йдеться про те, що покупці продають право вимагати від забудовника квартиру. Продають навіть квартири в тих ЖК, будівництво яких заморожено. І знову ж таки, жодної інформації про це продавці не зазначають.

За законом продавці не зобов'язані надавати вичерпні дані покупцям. Інформацію про житло доводиться добувати самостійно.

Як купити квартиру і не потрапити в пастку

Юлія Курганова, досвідчена київська рієлторка, розповідає: найлегший варіант – звернутись до професійного оператора ринку. Рієлтор має зібрати інформацію для свого клієнта, підібрати різні варіанти житла. Зазвичай ті фахівці, які довго працюють на ринку, добре знають всі проблемні об'єкти.

"Рієлторів дуже багато і далеко не всі мають необхідну кваліфікацію. Бувають такі ситуації, коли ріелтор не дотримується професійної етики. Але ті, хто довго працює на ринку, ніколи не буде ризикувати своєю репутацією. Якщо людина хоче сама купувати без ріелтора, щонайменше треба вивчати інформацію в інтернеті, почитати спеціалізовані форуми. Треба зібрати якомога більше інформації про будинок", – розповідає Юлія Курганова.

Звертаючись до рієлтора, щонайменше треба переконатись, що фахівець офіційно працює (має відповідний ФОП або ТОВ). Також варто звертати увагу і на відгуки про роботу самого рієлтора.

Адвокатка Світлана Саража, яка представляє в судах інтереси власників житла, вважає, що головна проблема – в забудовниках. Поки вони мають можливість працювати з порушеннями, інвестори будуть отримувати квартири в "проблемних будинках" і потім їх продавати.

Покупцям квартир вона радить поспілкуватись з сусідами: спитати у мешканців будинку, в якому ви плануєте купити житло, про всі проблеми. Важка економічна ситуація і криза на ринку нерухомості неодмінно збільшить кількість "проблемних" будинків. У цій ситуації покупцям потрібно бути особливо пильними.

Нагадаємо, Нарешті дочекалися: На Іршавщині розпочався ремонт проблемної дороги (ФОТО) | Голос Карпат (goloskarpat.info)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber