1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Загадуйте бажання, починається зорепад: "вогняні кулі" можна буде побачити неозброєним оком

378

Сьогодні на Землю повалиться метеорний потік Ліриди - наша планета пройде через шлейф комети Тетчер.

Загадуйте бажання, починається зорепад: "вогняні кулі" можна буде побачити неозброєним оком

Скільки триватиме перший весняний зорепад і чи можна його буде побачити в Україні - читайте в матеріалі УНІАН.

Метеорний потік Ліриди - один з найдавніших. Його спостерігали ще китайці в 687 році до н.е.

Ліриди - це дуже швидкі і яскраві метеори. Не такі, правда, як Персеїди, які ми щорічно спостерігаємо в серпні, але іноді за годину можна побачити до 100 метеорів Ліриди. Свою назву вони отримали від сузір'я Ліри, з якого нібито "йде" метеоритний дощ. 

У шлейф комети Тетчера, яка залишить нам метеоритний потік Ліриди, Земля потрапить 15 квітня, а вийде з нього 29 квітня. Тобто, спостерігати зорепад ми зможемо цілих два тижні, а його пік буде 21 квітня. 

Зорепад Ліриди найкраще буде видно в Північній півкулі - тож і в Україні в тому числі. 

Ліриди не залишають довгих палаючих шлейфів пилу, коли проносяться через атмосферу Землі - вони час від часу дають яскравий спалах, який називають "вогненна куля". Цього року неозброєним оком можна буде побачити близько 18 метеорів на годину, їхня швидкість буде 47 км/сек. 

Кращий час для спостережень за зорепадом - починаючи з півночі й до світанку. Місяць не буде заважати спостереженням: 20 квітня настане молодик, тому на небосхилі ми побачимо лише тонкий півмісяць. Потрібно вибрати місце якомога далі від джерела світла - міських або вуличних ліхтарів, лягти на спину ногами на схід і набратися терпіння. Приблизно через 30 хвилин очі адаптуються до нічного неба і можна буде побачити падаючі метеорити та загадати бажання.

Нагадаємо, Сексуальна освіта в українських школах: Зеленський відповів на петицію | Голос Карпат (goloskarpat.info) 

Допомагатимуть ловити правопорушників: біля позицій закарпатських прикордонників оселилися ведмеді (ВІДЕО) | Голос Карпат (goloskarpat.info)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber