1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Свердловини під забороною!?: в Україні готують штрафи жителям сіл та дачникам

10461

Відповідний законопроєкт зареєстрували у парламенті.

Свердловини під забороною!?: в Україні готують штрафи жителям сіл та дачникам

В Україні готують штрафи для мешканців сіл та дачників за буріння водних свердловин. Депутати Верховної Ради запропонували запровадити ліцензування діяльності щодо видобутку підземних вод.

У парламенті зареєстрували відповідний законопроєкт №9020 від 16.02. Автори ініціативи дійшли висновку, що ухвалення законопроєкту дозволить регулювати діяльність із буріння артезіанських свердловин, дозволить їх ліквідацію та/або тампонування, а також попередить проблеми у санітарно-технічному стані підземних вод після припинення експлуатації свердловин.

Народні обранці запропонували внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та ввести відповідальність за буріння водних свердловин без ліцензії на провадження цього виду господарської діяльності.

За буріння свердловин без ліцензії передбачено значні штрафи для ФОП, посадових осіб організацій та підприємств – від 17 тис. грн до 34 тис. грн. Повторне порушення законодавства спричинить штрафи у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн.

За незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їхньої роботи запропоновано штрафи на посадових осіб організацій та підприємств у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн. За повторного порушення протягом року штрафи зростуть до сум від 51 тис. грн до 68 тис. грн.

Чи можуть українців штрафувати за буріння та використання водних свердловин

Ситуацію прокоментував юрист Тарас Никифорчук.

"Природні ресурси є об'єктами права власності українського народу. Право власності здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Кожен громадянин має право користуватися природними об'єктами згідно з законом", - зазначив правозахисник.

Никифорчук наголосив, що український народ має право користуватися природними багатствами, які є на території нашої країни.

"Виходять якісь посередники у вигляді народних депутатів, ухвалюють посередницький закон і позбавляють нас елементарного права собі на дачній ділянці викопати та отримати воду. Більше того, накладаючи ще штрафи. Я схиляюся до того, що це більше стосується об'єктів господарювання – якщо вони займаються діяльністю, пов'язаною із бурінням свердловин, їм необхідно буде отримувати платні ліцензії. Але цілком можливо, що вони можуть це і на людей поширити, і скажуть кожному робити ліцензію. Нічому в нашій чудовій державі я не дивувався б", - зазначив юрист.

Тарас Никифорчук наголосив, що якщо у депутатів не вистачає коштів, їм потрібно шукати інші джерела їхнього одержання, а не "доїти простий народ".

"Я вважаю це абсолютно неприпустимим", – резюмував юрист.

Никифорчук заявив, що ідею взяли із РФ. Він зауважив відповідну ініціативу на російському сайті – у країні-агресорі також передбачені ліцензії на свердловини.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в мережі показали казкові пейзажі на Перечинщині.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber