1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Тепер надія лише на нього": на Закарпатті очікують серйозних реакцій від Президента

244045
Суспільство Закарпаття

В Україні очікують на одне із важливих рішень від Президента Зеленського.

"Тепер надія лише на нього": на Закарпатті очікують серйозних реакцій від Президента

Мова іде про петицію, яку раніше зареєстрував український нардеп Олексій Гончаренко. У ній ідеться про добровільну демобілізацію українських військових опісля визначеного строку несення служби, а саме 18 місяців відбуття строку на службі у ЗСУ.

Наразі петиція уже набрала потрібну кількість голосів - 25 тисяч. Підписували й закарпатці. Нині рішення за главою держави. Саме від нього й залежатиме подальша доля українських військових. Зеленський має розглянути відповідну петицію  та надати публічну відповідь. Нагадаємо, це уже не перша петиція щодо добровільної демобілізації українських військових, зареєстрованих різними авторами.

Зазначмо, дана петиція покликана врегулювати питання демобілізації військових, які перебувають на фронті уже понад рік. Автор наголошує, що в Україні з 24 лютого 2022 року триває загальна мобілізація, згідно з якою до війська призивають усіх військовозобов'язаних чоловіків, що здатні нести службу за станом здоров’я.  Воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні наразі продовжили до 20 травня 2023 року. Поряд із цим, багато солдатів, які були мобілізовані із перших днів війни,  постають перед невизначеністю щодо військового зобов'язання. Їх турбує питання щодо термінів несення служби на фронті. Гончаренко зазначив, що із початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, одними із перших, що стали на захист держави були добровольці та ті, що не бажали кудись тікати та ухилятися від війська. Це були реально ті люди, які чесно подалися на фронт, щоб захищати рідні кордони від окупантів.

"Невизначеність термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість, ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, наразі не можуть покластися на державу та суспільство", – йдеться в петиції.

Нагадаємо, депутатами також зареєстровано законопроєкт №9142 щодо термінів мобілізації в Україні. Про це "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації. Наразі ініціатори петиції про добровільну демобілізацію українських військових просять президента України звернутися до Верховної Ради, аби нардепи невідкладно розглянули цей важливий законопроєкт.

Нагадаємо, раніше ми писали, що відомо, як суд покарав ухилянта, який відмовився від служби через страх загинути.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber