1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Ажіотаж в аптеках і бізнесмени на бідах людських": чи є причина для паніки серед жителів Закарпаття

513
Суспільство Новини Ужгорода

У МОЗ ввели новації для громадян України.

"Ажіотаж в аптеках і бізнесмени на бідах людських": чи є причина для паніки серед жителів Закарпаття

Як уже інформував "Голос Карпат" у публікації раніше, із 1-го квітня цього року в аптеках держави будуть діяти нові правила щодо відпуску рецептурних медикаментів. Нові зміни, введені МОЗ полягають у тому, що починаючи із квітня 2023-го року запроваджується електрон­ний рецепт на всі лікарські засоби, які згідно з інструкцією для медичного застосування відпускаються за рецептами. Обов'язковий перехід до е-рецептів буде відбуватися в рамках перехідного періоду й передбачатиме паралельне функціонування електронних та паперових рецептів.

Призначення рецептурних ліків, які пацієнти купуватимуть за свій рахунок, здійснюватиметься за типом рецепта на вибір хворого — електронним або паперовим.

Слід зауважити, якщо у медзакладі виникають технічні труднощі (відсутнє електроживлення, збої в роботі мережі Інтернет й не має доступу до електронної системи охорони здоров’я), лікар може виписати пацієнту паперовий рецепт на відповідному рецептурному бланку форми ф-1 або ф-3 — залежно від групи лікарських засобів.

У цьому разі відпуск ліків за паперовим рецептом можливий у таких випадках:

за бажанням пацієнта (якщо він придбаває препарати за власні кошти);

у разі відсутності технічної можливості на період дії воєнного стану;

у випадку технічного збою в роботі центральної бази даних ЕСОЗ;

для лікарських засобів, що виготовляються в умовах аптеки;

для препаратів, які відпускаються на пільгових умовах за рахунок коштів місцевих бюджетів;

для рецептурних ліків, які призначаються фельдшерами (за винятком наркотичних, отруйних та сильнодіючих препаратів).

Щоб пацієнт не губився, в якій із аптек йому можуть видати ліки, згідно з електронним рецептом, у МОЗ рекомендують розмістити наліпку «Відпускаємо ліки за е-рецептом». Знак має бути помітним й розміщуватись при вході в аптечний заклад.

Можливість придбати ліки за е-рецептом є у 13 686 аптечних закладах України.

Із паперовим рецептом на руках пацієнт може звернутися у будь-який аптечний заклад, аби придбати визначений лікарем     препарат. Пацієнт самостійно може обрати назву медичного препарату, в залежності від вподобань та фінансової можливості.

Відзначмо, наразі в аптеках України спостерігається чималий ажіотаж. Люди вишиковуються у чергах за ліками. Внаслідок цього у деяких аптечних закладах спостерігається дефіцит певних лікарських засобів, у тому числі, і одного із добре відомих знеболювальних - німісил. Поряд із цим на сайтах продажу той самий дефіцитний препарат за один лише пакетик уже встиг "позолотіти" від 500 грн до 1000. До вашої уваги скрін із популярного сайту ОLX

 

 

Та дивним чином, опісля чергових мемів у соцмережах про золотий німесил, який "вартує майже квартиру", та публікацій у ЗМІ, оголошення щодо продажу препарату   "бізнесмени на бідах людських" одразу ж зняли. Переконались у цьому, у намаганні вчергове зайти на бодай хоч одне із "золотих оголошень".

Водночас, у мережі Фейсбук люди продовжують обговорювати одну із вагомих тем, зокрема, занепокоєні нововведенням пенсіонери. Утім, у МОЗ наголошують, що причин панікувати не має, адже за рецептом відпускатимуться не усі ліки. То ж деякі препарати можна буде купити як і раніше, до введених в дію змін.

Читайте також, На Київщині відкрили модульний садочок, збудований за підтримки уряду Угорщини (ВІДЕО)

Перша партія з 6 автобусів надійшла на Закарпаття: область відвідав держсекретар Угорщини (ВІДЕО)

Хотіли "накивати п'ятами": на КПП "Лужанка" викрили двох ухилянтів (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber