1. Новини Закарпаття
  2. >

У Міноборони розповіли чи відправляють мобілізованих без підготовки на передову

18.03.2023 22:57 Суспільство Актуально

Заступник міністра повідомила, що російська пропаганда використовує фейки та міфи для дискредитації мобілізації в Україні.

Заступник міністра повідомила, що російська пропаганда використовує фейки та міфи для дискредитації мобілізації в Україні.

Мобілізованих громадян України не спрямовують на передову без належної підготовки. Про це заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр у Telegram у суботу, 18 березня.

"Ще один російський наратив, що мобілізованих одразу без підготовки відправляють до Бахмута. Насправді, мобілізованих, які не проходили військової служби, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового та сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання", - заявила Маляр.

Крім того, вона зазначила, що мобілізовані прямують на різні напрямки, а не лише на Схід.

Заступник міністра повідомила, що є чимало тилових військових частин у різних регіонах України, завдання яких наближає нашу перемогу.

Спектр широкий – від навчальних закладів та підрозділів до баз, складів та арсеналів, сюди ж можна додати ремонтні частини, частини зв'язку та кібероборони. Згадати варто аеродроми, шпиталі, автобази. Необхідна цілодобова їхня охорона та оборона. І на такі посади також відбувається мобілізація.

"Якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, ви повинні повідомити про це на телефони гарячої лінії", - зазначила Маляр.

Для того, щоб оперативно розібратися та вжити заходів, потрібно назвати ім'я та прізвище мобілізованої особи та номер військової частини, до якої направили, та який ТЦК СП відправив.

"Також постійно поширюється інформація, що нібито через Дію будуть видавати повістки. Зараз повістки через Дію не видаються", - наголосила заступник міністра.

За її словами, зараз навіть не опрацьовується питання щодо інтеграції повісток у Дію.

Маляр зазначила також, що в Україні не мобілізують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. Військовозобов'язана жінка може отримати повістку лише для уточнення даних. Тому що вони, згідно із законом, мають це робити кожні п'ять років.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «Камаз» зі 128 бригади розповів свою історію.

Читайте на ГК:Гороскоп для всіх знаків Зодіаку з 20 по 26 березня
Читайте на ГК:Про тортури українських полонених окупантами розповіли в ООН: “на статеві органи чіпляли електрокабель” (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку жінок-звабниць