1. Новини Закарпаття
  2. >

Можуть злетіти до небес: як хочуть перерахувати тарифи на електроенергію для населення

16.03.2023 15:18 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні вже з квітня можуть підвищити вартість електроенергії для населення.

В Україні вже з квітня можуть підвищити вартість електроенергії для населення.

Пропонують кілька схем підвищення тарифів, за однією з них вони зростуть у два рази – з нинішніх 1,44 грн/кВт-год до 2,8 грн/кВт-год.

Як йдеться у матеріалі UBR, можливе навіть повне скасування фіксованих тарифів і переведення побутових споживачів на вільне ціноутворення. 

Необхідність збільшення тарифів влада пояснює кількома причинами, головна з яких гостра потреба відновлення пошкодженої в результаті російських атак енергетичної інфраструктури до наступного опалювального сезону. А на це необхідні величезні суми.

Впровадити повноцінний ринок для електроенергії в Україні хотіли ще до повномасштабної війни. І ось обстріли енергетичної інфраструктури та зростання собівартості комунальних послуг знову повернули до порядку денного питання підвищення тарифів.

Зараз розглядають кілька концепцій підвищення тарифів, найрадикальніша - зростання цін одразу до ринкового рівня. За іншими схемами пропонується запровадити графіки поетапного підвищення.

"Всього існує чотири варіанти підвищення тарифу", - сказав UBR перший заступник голови Комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.

Так, за одним з них для невеликих обсягів споживання передбачається тариф у 2,8 грн/кВт-год, а для великих можуть встановити ринкову ціну. Ще одна схема - встановити для всіх споживачів єдиний тариф у 2,8 грн за кіловат.

Нагадаємо, На Заході України водій попався на незаконному перевезенні деревини (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:На Заході України водій попався на незаконному перевезенні деревини (ФОТО)
Читайте на ГК:Вже найближчої ночі: синоптик розповіла, що буде з погодою в Україні
Читайте на ГК:Потрібно встигнути до 1 травня, аби уникнути штрафу: важливе роз'яснення для українців