1. Новини Закарпаття
  2. >

Графіки відключення світла повернулися в Україну: хто залишився без світла

10.03.2023 10:34 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні 10 березня частково відсутня електроенергія у трьох областях.

В Україні 10 березня частково відсутня електроенергія у трьох областях.

На Одещині та Житомирщині повернули графіки стабілізаційних відключень, тоді як у частині Харківської області досі не відновили електропостачання після ракетної атаки РФ 9 березня.

У Житомирі, згідно з опублікованими графіками, протягом дня відключення електроенергії може бути відсутнім до 12 годин (по 6 годин). У Харкові електроенергія 10 березня відсутня більшість городян.

"Частина котелень на генераторах, частина від електромереж загоєна. Йде відновлення мереж", - повідомили в пресслужбі мерії.

На Одещині, поки тривають ремонтні роботи, можливі обмеження електропостачання згідно з графіками стабілізаційних відключень (графік погодинних відключень) в Одесі та інших районах області. Для клієнтів у Малиновському районі Одеси можливі невеликі перерви в електропостачанні при перепідключенні високовольтного обладнання.

У Києві частина городян не має опалення, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

"Відключення з електрики відсутні. Водопостачання у штатному режимі. Теплопостачання в процесі відновлення. Станом на 7:50 без тепла 30% споживачів. Роботи з відновлення тривали всю ніч і продовжуються зараз. Незабаром обов'язково повернемо тепло киянам!" – йдеться у повідомленні.

Як зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, Росії не вдалося досягти своєї головної мети та "вимкнути" українську енергосистему.

"Російські терористи здійснили чергову масовану ракетну атаку проти України. Основний удар був спрямований проти енергосистеми України. Вони знову намагалися її знищити. І знову їм це не вдалося. Енергосистема залишається цільною", – заявив Шмигаль.

Активне відновлення української енергосистеми від наслідків російського обстрілу відбуватиметься з червня – очікується, що тоді почнуть надходити найпотрібніші елементи обладнання. Причому це оптимістичний прогноз.

Водночас попри профіцит потужності в системі 1,5-2 ГВт, ризик аварійних відключень зберігатиметься, адже, серед іншого, лінії перебувають у стані "відремонтовані на коліні".

Нагадаємо, У Раді хочуть відновити виїзд чоловіків за кордон: кому дозволять 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:У Раді хочуть відновити виїзд чоловіків за кордон: кому дозволять
Читайте на ГК:Що буде з погодою перед вихідними: прогноз погоди на 10 березня
Читайте на ГК:Адвокат пояснив нюанси вручення повісток на вулиці