1. Новини Закарпаття
  2. >

Ризики на ЗАЕС залишаються високими: 49 держав терміново звернулись до МАГАТЕ

09.03.2023 16:35 Суспільство ВАЖЛИВО

Допоки на Запорізькій АЕС перебуватимуть російські військові та персонал Росатому, ризики на атомній електростанції будуть високими.

Допоки на Запорізькій АЕС перебуватимуть російські військові та персонал Росатому, ризики на атомній електростанції будуть високими.

Тому Росія повинна негайно залишити територію Запорізької АЕС. Таку заяву до Ради керівників МАГАТЕ сьогодні, 9 березня, спрямували 49 держав та Євроатом.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, черговим підтвердженням небезпеки є нічні російські обстріли, внаслідок яких уже вшосте за час повномасштабної війни повністю знеструмлено ЗАЕС.

“У своїй заяві країни також закликають припинити обстріл українських енергетичних об’єктів та відзначають важливість відновлення контролю Україною над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів. Адже лише це забезпечить їхню безпеку та захищену роботу”, ‒ наголосив Шмигаль.

Міжнародні делегації також наполягають на притягненні Росії до відповідальності за неодноразове нехтування принципами ядерної безпеки.

“Вдячні нашим партнерам за практичні кроки та закликаємо до подальших санкцій. Ядерний тероризм і шантаж Росії повинні бути припинені”, ‒ додав Шмигаль.

Читайте на ГК:Гривня продовжує падати: обмінники назвали свіжий курс валют
Читайте на ГК:Працівники військкомату перейшли всі межі: близько тижня утримували чоловіка, морили голодом, били та знущалися (ВІДЕО)
Читайте на ГК:ДБР викрило шокуючу схему: митники вимагали хабарі за ввезення товарів для ЗСУ (ФОТО)