1. Новини Закарпаття
  2. >

«Відремонтовані на коліні»: українцям радять тримати генератори та павербанки у режимі готовності

07.03.2023 23:44 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні в будь-яку мить можуть повернутися відключення електроенергії, адже електролінії хоч і намагаються ремонтувати, але на швидкоруч, що не є надійним.

В Україні в будь-яку мить можуть повернутися відключення електроенергії, адже електролінії хоч і намагаються ремонтувати, але на швидкоруч, що не є надійним.

До повного відновлення мережі та генерації загроза аварійних відключень електроенергії зберігатиметься. Причина – схеми енергопостачання ще не перебувають на необхідному рівні якості та надійності. Крім того, залишається загроза нових атак по українській енергосистемі. У зв'язку з чим українцям варто тримати генератори та павербанки у режимі готовності, пише інтернет-видання BusinessUA.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив: загроза аварійних відключень електроенергії в Україні залишається навіть попри профіцит 1,5-2 ГВт.

"Ризик аварій зберігатиметься, поки ми не відновимо наші високовольтні лінії та генераційні потужності. Лінії перебувають у стані "відремонтовані на коліні", оскільки поки що не було можливості відвозити обладнання в заводські умови, відновлювати його капітально або масово замінити на нове", – пояснив Харченко.

При цьому він наголосив: активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня. Очікується, що тоді почнуть надходити потрібні елементи обладнання.

Крім того, зазначив Харченко, наразі енергопостачання в Україні не є настільки надійним, як було до пошкоджень. У зв'язку з чим – а також з огляду на загрозу нових російських атак на енергосистему – "генератори та павербанки [українцям] ще знадобляться".

"Я дуже рекомендував би зберігати той режим готовності до будь-яких несподіванок ще щонайменше протягом декількох місяців. Тому що гарантувати нічого не можна", – резюмував експерт.

В Україні підготували 10 варіантів підвищення тарифів на електрику

Водночас радник прем'єр-міністра Юрій Бойко розповів, що нині існує 10 варіантів зміни тарифу на електроенергію в Україні. При цьому в Кабміні визнають, що підвищення тарифів може спричинити невдоволення у споживачів. Проте там впевнені: адресні монетарні субсидії для незахищених верств населення здатні повністю нівелювати соціальну напругу.

Водночас він висловив переконання, що нинішня система тарифів, за якої ті, хто споживає менше 250 кіловат-годин на місяць, платить 1,44 грн за 1 кіловат-годину, а хто більше – 1,68 грн, є неправильним. "Визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно. Адже "перші 250 кіловат-годин нічим з погляду вартості не відрізняються від наступних", – пояснив радник прем'єр-міністра.

Також Бойко визнав: наявні варіанти зміни тарифу є "традиційним важким вибором між економічною очевидністю та політичною доцільністю". "Яким буде рішення, побачимо", – резюмував він.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, у Міноборони розповіли про завершення плану з мобілізації.

Читайте на ГК:Квіти на 8 березня: поради, як правильно обрати тюльпани
Читайте на ГК:ЗСУ постійно вимагають поповнення: у Міноборони розповіли про завершення плану з мобілізації
Читайте на ГК:Астролог Влад Росс назвав місяць закінчення війни в Україні