1. Новини Закарпаття
  2. >

Підвищення цін на електроенергію: Шмигаль розповів коли та на скільки здорожчає світло

04.03.2023 20:10 Суспільство ВАЖЛИВО

Тарифи на електроенергію підвищать після опалювального сезону, але не для всіх.

Тарифи на електроенергію підвищать після опалювального сезону, але не для всіх.

Тарифи на електроенергію залишаться незмінними до закінчення опалювального сезону. Після його завершення вартість електроенергії для населення будуть підвищувати. Проте найбільш незахищені українці цього підвищення не відчують, пише "Трибун".

Таку інформацію оприлюднив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

За словами прем'єра, до завершення опалювального сезону жоден тариф на комуналку не підвищуватимуть.

"До кінця опалювального сезону - ми якщо дали обіцянку, то дотримаємо його — ніякі тарифи не змінюватимуться", - запевнив Шмигаль.

Однак після закінчення сезону опалення деякі тарифи доведеться переглянути. Зокрема, підвищать тарифи на електроенергію. На жаль, це неминуче. Треба відновлювати енергосистему, ушкоджену ворогом. А це мільярди гривень, яких поки що немає де взяти. Компанії не мають коштів на відновлення енергосистеми, оскільки "латати" дірки від обстрілів доводиться постійно. Крім того, тарифи на електроенергію, за якими платить населення, у кілька разів нижчі від реальних. І це все доводиться компенсувати державі в умовах війни.

Тому тарифи, звісно, підвищуватимуть. Денис Шмигаль запевнив, що соціально незахищені громадяни підвищення тарифів на електроенергію практично не відчують. Уряд зараз працює над механізмом захисту соціально вразливих верств населення. Тому їх підвищення тарифів практично не торкнеться.

"Уряд та Офіс президента однозначно можуть пообіцяти, що люди, вразливі верстви населення не можуть постраждати через будь-яку реалізацію проектів щодо розвитку відновлення, стабілізації, розвитку енергетики України", - наголосив прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що шлях "до електроринку, ринку газу, розвитку цивілізованого енергетичного ринку для України важливий".

Характерно, що в Україні шлях до ринку завжди пролягає через підвищення тарифів. Мабуть, це найкоротший шлях, відомий нашій владі.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що тарифи можуть підвищити відразу вчетверо.

Читайте на ГК:9 вересня: свята, прикмети, заборони,традиції дня
Читайте на ГК:До 8 тисяч: Мінфін пропонує двічі підняти мінімальну зарплату
Читайте на ГК:Гороскоп на 9 вересня для всіх знаків Зодіаку