1. Новини Закарпаття
  2. >

Уже й на Закарпатті: у соцмережах поширюють шокуючі відео за участі підлітків (ВІДЕО)

03.03.2023 11:46 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Упродовж останнього тижня в Україні активно поширюється рух «Редан». Це молодіжна субкультура, в яку входять прибічники анімаційних ігор.

Упродовж останнього тижня в Україні  активно поширюється рух «Редан». Це  молодіжна субкультура, в яку входять прибічники анімаційних ігор.

З 22 лютого цьогоріч рух активно поширює інформацію  через ряд соціальних спільнот, зокрема телеграм. Як відомо, цей рух під час війни прийшов до України з РФ. Його мета - провокація й дестабілізація у країні.

Підтримуючи  рух "Редан" молодь збирається в різних місцях, щоб шукати представників інших молодіжних угрупувань - субкультур,  вчиняють бійки, проявляючи  ненависть та расизм, закликають до зброї  тощо. Подібні сходження "реданів" фіксують у різних містах України. Прибічники руху використовують холодну зброю й сльозоточиві аерозолі.

Наразі підступний рух уже дістався й до Закарпаття. Про це ми уже писали у попередній публікації. Днями в Ужгороді була спроба російських адмінів груп організувати першу «сходку» прихильників біля ТЦ «Токіо», однак спроба виявилася невдалою. Поліцейські оперативно зреагували, адже були готові до імовірних подій.

Та хоч ситуація наразі і є контрольованою й кіберполіція допомагає відстежувати канали "реданів", поліцейські застерігають закарпатських батьків бути пильними. Варто  звертати увагу на поведінку дітей, перевіряти, в яких онлайн-групах проводять час, коло осіб із якими спілкуються.

На жаль, уже зафіксовано летальні випадки за участю редан-груп.  Стати жертвою дитина може через одяг, обличчя та інші риси.

В мережі Фейсбук інформують про активне зібрання таких груп, зокрема, в Сумах, Дніпрі та Тернополі. 

У мережі Фейсбук нині поширюють шокуючі відео, на яких видно, підлітків - "реданів",  що згрупувались. Один із учасників одягнутий в куртку із написом "Движ".

Оприлюднені кадри учасники соцмереж коментують по-різному. Люди пишуть, мовляв, насамперед у цьому винні батьки, що не мають достатньо часу на виховання дітей. Інші більш гостро відповідають в коментарях, відзначаючи на посиленій  фізичній праці для таких підлітків чи більш суворих методів 

Читайте на ГК:Багатомільйонна афера на Закарпатті: правоохоронці повідомили про підозру ексголові та членам правління одного з банків
Читайте на ГК:У небі зафіксували ворожий винищувач: на Закарпатті оголошено повітряну тривогу
Читайте на ГК:На Закарпатті готуватимуть випускників до НМТ