1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям розповіли, як можуть змінитися тарифи: скільки і за що доведеться платити

02.03.2023 15:56 Суспільство

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглядає нові розцінки на електроенергію залежно від мінімального споживання та обсягу споживання.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг розглядає нові розцінки на електроенергію залежно від мінімального споживання та обсягу споживання.

Про це в ефірі марафону повідомив глава Нацкомісії Костянтин Ущаповський, зазначивши при цьому, що зараз розглядається мінімальна межа споживання електроенергії для всіх споживачів України, пише УНІАН.

"Напрацьовуються нові моделі функціонування ринку електричної енергії, і як один із заходів - кілька сценаріїв підвищення тарифів, в тому числі і для населення", - сказав він.

"Ті споживачі, які будуть споживати більше цієї межі і мають можливість платити за електроенергію за фактичними витратами на її виробництво і транспортування, будуть платити адекватну ціну", - пояснив він.

За його словами, це означає, що буде такий самий принцип розподілу ціни за обсягами споживання, який діє і зараз (ціна в разі споживання до 250 кіловат – 1,44 грн, вище 250 кіловат – 1,68 грн за кіловат), проте будуть змінені самі розцінки.

Глава Нацкомісії зазначив, що зараз йде розрахунок розцінок з урахуванням руйнувань в енергетиці та інших факторів. Кошти в тому числі потрібні для підготовки до наступного опалювального сезону.

Він додав, що незахищені верстви населення держава має підтримати субсидіями, і для них платіжка за світло не повинна бути вищою.

Нагадаємо, Трагедія на Заході України: 57-річний чоловік загинув жахливою смертю (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:У "Нафтогазі" оголосили важливу інформацію для українців
Читайте на ГК:Звільнення Криму: секретар РНБО зробив важливу заяву
Читайте на ГК:На Закарпатті вирує новий штам коронавірусу: що про нього відомо