1. Новини Закарпаття
  2. >

До 4000 гривень: українців штрафують за купівлю та продаж первоцвітів

28.02.2023 22:09 Суспільство ВАЖЛИВО

Кожної весни українцям нагадують про те, що не можна зривати та купляти підсніжники, проліски та крокуси.

Кожної весни українцям нагадують про те, що не можна зривати та купляти підсніжники, проліски та крокуси.

В Україні не можна зривати, купувати та продавати підсніжники, проліски, крокуси та інші первоцвіти. За це можна отримати штраф – від 510 до 3 655 грн.

Рідкісні рослини занесені до Червоної книги України. Про це нагадали в КМДА (Київській міській державній адміністрації).

За торгівлю цими квітами передбачений штраф – від 1 700 до 3 655 грн. Від 510 до 1 700 грн – за незаконне придбання, збут і розповсюдження об’єктів рослинного світу, від 1 700 грн до 3 655 грн – за рослини, зібрані на заповідних територіях, або занесених до Червоної книги (з конфіскацією рослин).

Зазначимо, первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з яких – підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо – занесені до Червоної книги України. Збирання первоцвітів та викопування цибулин заборонено та дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння.

Як зазначається, зривання усього кількох рослин первоцвіту призводить до знищення десятків насінин, які в майбутньому могли б дати нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним знищенням.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Виноградівщині на всю квітнуть квіти.

Читайте на ГК:Зовнішня реклама та вивіски: на Закарпатті зняли заборону на освітлення
Читайте на ГК:Графік відключень на 1 березня: відомо де на Закарпатті вимикатимуть світло попри “білий” графік (Список)
Читайте на ГК:Сейсмологи попереджають українців про можливі повторні землетруси