1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Непридатні до служби: юрист пояснив, що робити, якщо прийшла повістка

223

В Україні триває загальна мобілізація. Іноді повістки приносять громадянам, які за станом здоров'я непридатні до служби в армії.

Непридатні до служби: юрист пояснив, що робити, якщо прийшла повістка

Проігнорувати повістку не можна. Як діяти у разі, коли непридатному до військової служби прийшла повістка, хто може вручити повістку, — роз'яснив адвокат Андрій Карпенко.

У яких випадках можна не реагувати на повістку

Як зазначив юрист, повістка повинна бути вручена тільки особисто співробітником територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦ КСП), а також уповноваженою особою органів місцевого самоврядування, керівником підприємств, організацій, зокрема й закладів освіти, ФОП, управителем багатоквартирних будинків, власником будинків.

Особа може не реагувати на повістку озвучену телефоном. Вручити повістку в телефонній розмові працівники військкомату не можуть, оскільки військовозобов'язаний повинен поставити свій підпис у документах.

Повістку видали непридатному до військової служби

  • Якщо людина визнана непридатною до військової служби, то всі дані про результат обстеження військово-лікарською комісією були внесені у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
  • В реєстрі повинні бути відомості про стан здоров'я призовника, зібрані для визначення придатності для виконання військового обов’язку. Документом, що підтверджує непридатність до військової служби, є довідка ВЛК або її нотаріальна завірена копія, а також військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.
  • У разі вручення повістки документи, що підтверджують  непридатність до військової служби, можна принести до військкомату самостійно або через свого представника, повноваження якого засвідчені нотаріально.

Нагадаємо, Моторошна ДТП: автомобіль Volkswagen зіткнувся з вантажівкою, дві жінки-пішоходи загинули (ФОТО 18+) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber