1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Відео кінця 80-х: закарпатцям показали архівні кадри Свалявського лісохімічного комбінату (ВІДЕО)

24.02.2023 23:45 Суспільство

На комбінаті виготовляли близько двадцяти найменувань продукції.

На комбінаті виготовляли близько двадцяти найменувань продукції.

Історія Свалявського лісохімічного комбінату бере початок ще в далекому 1911 році. Саме тоді у місті акціонерне товариство “Сольва” побудувало лісохімічний завод для сухої перегонки букової деревини, пише «Svaliava.net».

Дещо згодом підприємство стало одним з найпотужніших у Європі, за рік завод у Сваляві переробляв 100 кубометрів букової деревини, а кількість працівників складала щонайменше 1000 осіб (за іншими джерелами 1400 осіб, — прим. ред.).

За приходом радянської влади завод фірми “Сольва” був відновлений, на його базі у 1945 році виник Свалявський лісохімічний завод (а з 1966 року — комбінат, — прим. ред.). Станом на 1982 рік тут функціонує щонайменше п’ять основних цехів, зокрема хімічний, сухоперегінний, формаліновий, склодзеркальний та цех з виробництва товарів культурно-побутового призначення.

Щодо продукції, підприємство випускало деревне вугілля, карбамідні смоли, формалін тощо (загалом близько двадцяти найменувань).

А ось, власне, і архівне відео Свалявського лісохімічного комбінату, яке зафільмували наприкінці 80-х років минулого століття.

Читайте також: Жив за чехів, румунів, мадярів, німців та СРСР: 88-річний закарпатець розповів історії минулого (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Закарпатті виявили вантажівку з "лівою" деревиною (ФОТО)
Читайте на ГК:Скажена лисиця покусала чоловіка на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ще одна траурна новина шириться Закарпаттям (ФОТО)