1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ніхто не вижив: трагедія на Закарпатті, що і досі наводить острах

6182
Суспільство Великий Березний

Одна із моторошних подій сталась на Березнянщині 11 років тому. Про неї і досі ще згадують.

Ніхто не вижив: трагедія на Закарпатті, що і досі наводить острах

Авіакатастрофи - одна із тих тем, що завжди була у центрі уваги людства. Моторошні кадри падіння літальних об'єктів часто використовують в кінострічках. Та подеколи - це реальні, не вигадані кадри з життя.

На Закарпатті літаки чи вертольоти не часто падають, Богу дякувати. Водночас, люди затямили один із моторошних випадків на Березнянщині.

Трагедія сталась 2012 року біля урочища "Термачув". Саме тоді на території одного із населених пунктів упав літак Державної прикордонної служби з 3 офіцерами на борту. Літак вилетів 4 липня з аеропорту "Ужгород" о 14:00, а вже 0 15:00 зв'язок із ним було втрачено, як тоді повідомив начальник Територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Закарпатській області Антон Зелінський. Це був спеціальний літак французької фірми Diamond Aircraft, який відстежує нелегальні канали.

За повідомленням МНС, до часу зникнення літака, об'єктом здійснювалось завдання з проведення повітряної розвідки території державного кордону в зоні відповідальності Чопського прикордонного загону.

Про те, що востаннє літак було помічено на Березнянщині повідомили очевидці. Відтак для пошуку літального апарата та його пасажирів задіяли пошукову групу із більше 100 співробітників ТУ МНС в Закарпатській області. Участь у пошуковій місії також взяли на той час і рятувальники зі Львова.

До аварійно-рятувальних робіт залучалися 480 осіб і 25 одиниць техніки, у тому числі від МНС 90 осіб, 13 одиниць техніки та гелікоптер МІ-8.

У ході тривалих пошуків літак, а точніше його уламки, вдалося знайти поблизу села Руський Мочар під "Яворником". Літак впав, зачепившись за віти дерев. На жаль, жодному із пасажири у цій трагедії не вижили. На місці були виявлені тіла усіх трьох членів екіпажу. Встановити приблизне місце аварії допоміг мобільний телефон командира екіпажу: телефон не розбився під час падіння, постійно працював, завдяки чому й змогли визначити приблизні координати. Літак упав на ніс, обидва його крила були відламані.

"Знайшли о 5.45 в урочищі Термачув поблизу села Руський Мочар ніхто з пасажирів не вижив. Літак зачепив дерева і впав. При ударі повністю знищена передня половина кабіни, розліт уламків не великий. Все лежало досить компактно", - описував наслідки цієї трагедії один з очевидців.

Утім, люди уточнюють, що літак було знайдено не в самому урочищі "Термачув", а трохи далі, над ним. Під "Мудрицьов" (так називають місце трагедії на Березнянщині).

Як стало відомо згодом, вартість літака становила 5 мільйонів доларів, а його вага була 1200 кг. Лишень уявити, який це потужний літак.

Діставати тіла загиблих з потрощеного ущент літака було надто складно. Літак впав до ущелини, куди важко було дістатися рятувальникам. Тіла командира, пілота та штурмана витягали по черзі. Всі троє загиблих були жителями інших областей України. Згодом у ЗМІ оприлюднили імена загиблих.

Люди, що бачили на той час літак в небі зауважували, що об'єкт летів надто низько над річкою. Більшість навіть подумали, що то був екскурсійний політ.

Diamond DA-42 базувався в Одесі і періодично обстежував рубежі. 4 липня екіпаж вперше працював у небі над Закарпаттям – патрулював кордон зі Словаччиною.

Легкомоторний літак Diamond DA-42 вироблений в Австрії. Призначений для повітряної розвідки. Обладнаний приладами, які з високою точністю визначають будь-які переміщення, навіть у лісі та в нічний час доби.

А ось на Мукачівщині пригадують одну із наймасштабніших авіакатастроф в Україні, що налякала місцевих жителів 6 січня 1972 року. Вона сталась за участі пасажирського АН 24 Б на околиці села Нижній Коропець. При падінні літак впав на поле, обірвавши дроти на дерев'яних стовпах. Моторошні кадри падіння літака бачило багато людей. Була велика пожежа, літак сильно палав. Тоді загинуло 24 пасажири. Ніхто не вижив. На місці були гори трупів, людей витягували по частинах.

До страшної трагедії пасажирський літак АН-24Б вилетів з аеропорту "Жуляни" у Києві, виконуючи рейс "Київ-Івано-Франківськ-Ужгород". Це був звичайний рейс, який літак виконував упродовж трьох років поспіль щодня. Є інформація, що лайнер випустив Київський авіаційний завод 23 січня 1970-го року, після чого його одразу ж передали Міністерству цивільної авіації. До 2 лютого було надіслано в Київський об'єднаний авіазагін (86-й льотний загін) Українського управління цивільної авіації.

Нагадаємо, Закарпатці повідомляють про небезпечних візитерів на нічних вулицях 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber