1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатка розповіла, як навчилась "дружити" із кавовою гущею

625
Суспільство Новини Перечина

У закарпатців є багато неймовірних секретів. Більшість із них дуже цінні та актуальні.

Закарпатка розповіла, як навчилась "дружити" із кавовою гущею

У час, коли в магазинах полиці рясніють різного роду засобами прання й миття посуду, що наразі є дуже модні й користуються попитом, дехто із закарпатських газдинь віддає перевагу народним хитрощам.

Марія Белей із Перечинщини поділилась перевіреним засобом, який допомогає і в огороді й на кухні. До слова, жінка проти усілякої побутової хімії, навчилась мити посуд без популярних "Фейрі" та "Гали", економлячи заощадження. Використовує соду та сіль, а також ароматну кавову гущу.

"Раніше люди не мали таких модних порошків для прання, як сьогодні. Прали одяг у ночвах господарським милом, додавали у воду золу та виварювали, щоб був білосніжним, крохмалити тощо. Посуд також мили без хімії, то уже зараз молоде покоління навчилось у побуті використовувати хімічні засоби: і для вікон, і для підлоги і, звісно, для посуду. Усі ті засоби хоч і справляються легко із брудом, але надзвичайно шкідливі, до того ж вони коштують силу грошей, а у нас - пенсіонерів статки мізерні",- розповідає пані Марія.

"Навчилась мити посуд останнім часом кавовою гущею. Такий засіб є надзвичайно дієвим, не знадобляться рукавички у цьому плані. Для рук - ще й гарний скраб", - додає співрозмовниця.

"Теплої води наливаю у миску, насипаю на губку уже заготованої наперед гущі та приступаю до роботи. Насамперед тарілки вичищаю сухою гущею, можна додати до цього засобу трохи соди. Відтак, посуд вимити й висушити.

Кавовим "скарбом" із содою також ефективно мити і скляний посуд та кружки, вони блищать після такого миття і зберігають ароматний запах, - додає господиня. Той самий засіб у поєднанні із содою використовую для очищення газової плити, - наголошує пані Марія.

"Кавова гуща - універсальний засіб не лише в очищенні посуду, а зброя у боротьбі зі шкідниками. Весною обробляю кавовою гущею й сіллю грядки - менше їдять розсаду мурахи", - ділиться досвідом жінка.

"Особливо рятує цей засіб від шкідників полуницю. Раніше вся огородина страждала від нашестя мурах, після такої обробки їх майже не має.

То ж користуйтесь народними засобами, бережіть власне здоров'я та заощадження", - радить Марія Михайлівна.

Відзначмо, кавову гущу можна використовувати не лише як миючий засіб та скраб для тіла, а ще й у якості добрив.

Зокрема, для рослин, що полюбляють підкислений ґрунт, вона може стати відмінним підсилювачем росту. Найбільше її люблять морква й редис, тому знавці радять змішати насіння рослин із гущею перед посадкою в землю.

Якщо осад, що залишився після варіння кави, використовувати як добрива постійно, то взагалі відпадає потреба в застуванні хімії.

Нагадаємо, На Закарпатті оголосили штормове попередження: що буде з погодою (КАРТА) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber