1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна змогла повернути 128 дітей, яких примусово вивезли до РФ

08.02.2023 08:02 Суспільство

Понад 50 з них зараз перебувають на території країн Євросоюзу.

Понад 50 з них зараз перебувають на території країн Євросоюзу.

Про це повідомила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генерального прокурора України Юлія Усенко, передає Укрінформ. За її словами, понад 50 маленьких українців разом із батьками чи вихователями перебувають зараз на території країн ЄС. 

"Ви запитаєте, чому така маленька цифра у порівнянні з кількістю тих, хто перебуває у депортації? Але для нас це не цифра - це 128 дитячих життів. За поверненням їх на Батьківщину - робота великої кількості людей, які місяцями працюють, щоб повернути хоча б одну дитинку. Це багато безпекових ризиків, у тому числі й для тих, хто допомагає в цьому", - наголосила вона.

Усенко пояснила, що у випадку з Росією звичні інструменти міжнародного права не працюють. У зв'язку з цим для повернення дітей додому необхідні зусилля міжнародної спільноти та реальні кроки.

"Україна робить усе можливе, але, на жаль, цього недостатньо. Звичні інструменти дипломатії не діють, вимоги міжнародного гуманітарного права на агресора не діють, тому єдиного механізму не існує, а типові правила не працюють. Наше завдання – бути в постійному пошуку таких шляхів та бути в діалозі з тими, хто нас підтримує", - підсумувала посадовець.

Нагадаємо, Два напружені періоди: астрологи озвучили свій прогноз для України 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Ідеальний день для нових починань: гороскоп на 16 вересня для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Поранені захисники та військові інструктори зможуть отримувати надбавки: Кабмін переглянув виплати військовим
Читайте на ГК:Давав "наводку" російським ракетам: СБУ викрила блогера-мільйонника (ФОТО)