1. Новини Закарпаття
  2. >

Кому загрожує до 5 років ув’язнення за ухилення від мобілізації: пояснюють у ЗСУ

03.02.2023 15:06 Суспільство

В Україні кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації настає, якщо призовник після перевірки даних і медкомісії ухиляється від відправки в армію.

В Україні кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації настає, якщо призовник після перевірки даних і медкомісії ухиляється від відправки в армію.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу начальник Печерського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Києва полковник Сергій Калугін, пишуть Факти.

Він пояснив, що покарання для чоловіків, які ухиляються від мобілізації, залежить від скоєного правопорушення. Відповідальність може бути адміністративна (штраф) та кримінальна (тюремний термін).

"У разі, якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені в присутності свідків. Якщо особа, яка підлягає призову, відмовляється виконувати правила військового обліку, то до нього може застосовуватися відповідальність згідно із законодавством", – заявив Калугін.

Він уточнив, що якщо, наприклад, йдеться про ігнорування повістки для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність: штрафи в розмірі від 510 до 1,7 тис. грн.

Адміністративна відповідальність за ухилення від мобілізації передбачена ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Призовникам, військовозобов’язаним, резервістам спершу загрожує штраф у розмірі від 510 до 850 грн, а за повторне протягом року порушення – від 850 до 1,7 тис.

"Якщо військовозобов’язаний пройшов звірку військово-облікованих даних, медичну комісію для призову і уникнув відправки до лав Збройних сил України у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність", – наголосив Калугін.

Згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України, за таке порушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Сергій Калугін уточнив, що наразі немає так званих хвиль мобілізації: вона триває від початку повномасштабного вторгнення РФ, тобто з 24 лютого минулого року.

"Як таких хвиль мобілізації на сьогодні не існує. Зараз проводяться заходи загальної мобілізації відповідно до указу президента від 24 лютого 2022 року. Тобто вона триває увесь час з початку повномасштабного вторгнення", – пояснив полковник.

Він додав, що мобілізації підлягають всі військовозобов’язані чоловіки призовного віку від 18 до 60 років, які можуть проходити військову службу за станом здоров’я.

Водночас розшуком ухилянтів від мобілізації має займатися Національна поліція.

Нагадаємо, Вимагала хабар від військовослужбовця: судитимуть лікарку 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Із Закарпаття до серця Європи: Укрзалізниця відкрила онлайн-продаж квитків на поїзд Чоп – Будапешт – Відень
Читайте на ГК:Переправляв військовозобов'язаних за кордон: на Закарпатті затримали організатора (ФОТО)