Попри те, що електроенергія з Європи дорожча за українську, її імпорт набирає обертів.

Причина – готовність українських промислових споживачів платити більше задля можливості виробляти, реалізовувати чи експортувати свою продукцію.
Про це пише Обозреватель.
Про це в ефірі телемарафону розповів голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Він зазначив:
"Незважаючи на те, що Україна має досить значну технічну можливість імпортувати електроенергію по уже існуючих міждержавних лініях, з боку Європи існують "певні обмеження".
"Європейці хочуть збільшувати імпорт поступово, щоб він не створював технічних проблем для їхньої енергосистеми. Ми боремося за те, щоб це збільшення відбувалося якнайшвидше і якомога більшими кроками", – пояснив Кудрицький.
При цьому він наголосив: доведений Європою для України та Молдови ліміт можна збільшити у 2-2,5 рази. І в такому разі імпорт зможе "закрити до 40-50% дефіциту", який зараз є в енергосистемі.
Раніше в компанії ДТЕК повідомили про намір збільшити імпорт електрики в Україну – задля зниження дефіциту в енергосистемі. Там запевняють, що в майбутньому завдяки імпорту "дефіцит потенційно може зменшитись майже вдвічі".
"У січні ДТЕК поставив в енергосистему України 60 млн кВт/год електроенергії. Це дозволяє знизити дефіцит в енергосистемі та скоротити тривалість відключень. [Компанія] Готова постачати ще більше європейської електроенергії", – йдеться у повідомленні.
При цьому там наголосили: постачання з ЄС можуть збільшитися до 1 млрд кВт/год на місяць. Що, запевняється, дорівнює споживанню близько 4 млн домогосподарств.
Нагадаємо, На нього чекав 7-ми місячний синочок: війна забрала життя ще одного закарпатця (ФОТО)
Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм
Читайте на ГК:Гороскоп на 17 вересня для всіх знаків ЗодіакуЧитайте на ГК:У 2024 році мають відбутися вибори президента України: Зеленський висловив свою думку з цього приводу
Читайте на ГК:Астрологиня розчарувала українців прогнозом щодо закінчення