1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття отримало чергову партію генераторів від Угорщини (ФОТО)

01.02.2023 17:54 Суспільство

Допомогу прийняв перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький, висловивши вдячність угорським благодійникам.

Допомогу прийняв перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький, висловивши вдячність угорським благодійникам.

З Угорщини на Закарпаття вчергове доставили партію генераторів, яку керівництву краю передав Янош Талоші, генеральний директор компанії Сервіс інтермодальної логістики East-West (East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt.), пише karpat.in.ua.

"Нам зараз дуже потрібні генератори, адже, як відомо, у країні існують великі проблеми з постачанням електроенергії. Як ми бачимо з графіків подачі, Закарпаття найбільше потребує додаткових джерел електроенергії. Генератори, які ми тепер отримали від угорської сторони, ми направимо в пункти незламності області та в державні установи, де такі пункти діють. Це величезна допомога. Ми дуже вдячні за неї, тим більше, що це елемент послідовної, постійної допомоги Угорщини з початку війни. Це важливо для нас. Закарпатці та гості краю під час багатогодинних відключень електроенергії приходять до пунктів незламності, де можна попрацювати та погрітися. Ми вдячні нашим сусідам за підтримку та допомогу", – наголосив Мирослав Білецький.

Генеральний директор компанії Сервіс інтермодальної логістики East-West зазначив, що допомога надається з двох аспектів: це, по-перше, людська солідарність, по-друге – це професійна, колегіальна підтримка.

"Наша компанія – залізничний інтермодальний термінал, тож, очевидно, що ми прагнемо допомогти нашим колегам-залізничникам, чим можемо. Раніше ми вже доставили для них 6 генераторів. Ми також долучилися до закупівлі обладнання, необхідного українським колегам (наприклад, медичного). А тепер вирішили доставити партію високопродуктивних генераторів, щоб усунути проблеми з перебоями постачання електроенергії. Загалом ми доставили двома партіями 20 генераторів. Колеги-залізничники – у Батьові, Ужгороді та Чопі – отримали вже шість. Зараз ми привезли 14 високопродуктивних, 8,5-кіловатних бензинових генераторів з малим споживанням, 10 з яких передали обласній адміністрації.

Це символічна справа. Важлива не сума, а те, що вона потрібна, вона стане в нагоді", – зазначив Янош Талоші.

Після передачі за участі сторін відбулося засідання за круглим столом у приміщенні Закарпатської ОВА. На зустрічі, до якої долучився і Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаі, керівництво області обговорило з угорськими партнерами питання оптимізації роботи пунктів пропуску, перспективи розвитку та поглиблення логістичних відносин між державами. Зараз, коли використання морських портів обмежене, виникає більша потреба в автомобільних та залізничних вантажних перевезеннях.

"Можливість використання залізничних шляхів для експорту української продукції до країн ЄС дозволить розвантажити автомобільні пункти пропуску, зменшить черги та соціальну напругу. Ми працюємо в цьому напрямку", – наголосив перший заступник голови Закарпатської ОВА.

Янош Талоші також повідомив, що роботу з надання гуманітарної допомоги планують продовжувати. Чекають відповідних пропозицій, зокрема, від Генконсула Йожефа Бачкаі. Крім того, це питання під час зустрічі обговорили і з першим заступником керівника краю, відтак, якщо виникне якась потреба, компанія, за можливості, допоможе задовольнити її.

Нагадаємо, Мер Будапешта заявив про моральний обов'язок угорців перед Україною (ВІДЕО)

В Ужгороді Консульство Угорщини надало підтримку доньці загиблого воїна зі 128 бригади (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Закарпатті через скандальне відео відсторонили від служби працівницю поліції
Читайте на ГК:Закарпаття засипало неочікуваним "сюрпризом" (ФОТО)
Читайте на ГК:"Закарпаттяобленерго" чекає нова перевірка