1. Новини Закарпаття
  2. >

Чоловіків, які незаконно поїхали з України, покарають: юрист пояснив, що їм загрожує

28.01.2023 15:08 Суспільство

Відповідальність загрожує не лише тим, хто намагається виїхати, а й тим, хто вже незаконно виїхав за кордон.

Відповідальність загрожує не лише тим, хто намагається виїхати, а й тим, хто вже незаконно виїхав за кордон.

У період дії воєнного стану чоловікам призовного віку заборонено виїжджати з України. За порушення загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

Про це розповів юрист Олександр Трегуб, передає РБК-Україна. Часто, щоб залишити країну, чоловіки намагаються дати хабар прикордонникам чи виїхати за підробленими документами через ліс, річку чи у багажнику авто. За такі дії чоловіка можуть або оштрафувати, або заарештувати.

"Адмінвідповідальність за перетин кордону поза пунктами пропуску (через ліс, річку, у багажнику автомобіля тощо), надання чужого документа при перетині кордону (у тому числі паспорта жінки, відповідно переодягнувшись) передбачена статтею 204-1 КУпАП (Незаконний перетин або спроба незаконного перетину державного кордону України). За вчинення цього порушення передбачено штраф чи адміністративний арешт", – пояснює співрозмовник.

Крім того, відповідальність передбачена на незаконний виїзд на територію росії через окуповані регіони. Наразі в Україні діє певний порядок в’їзду та виїзду на тимчасово окуповані території. І якщо чоловік вирішив виїхати з України через територію росії, то йому загрожує штраф.

"Згідно зі статтею 204-4 КУпАП за перетин або спробу перетину лінії зіткнення або неконтрольованої ділянки державного кордону України у будь-який спосіб поза контрольними пунктами в’їзду-виїзду або з використанням підроблених документів або які містять неправдиві відомості про людину або без дозволу відповідних органів влади на таких осіб буде накладено штраф", — додає він.

Якщо чоловік вирішив перетнути кордон за підробленими документами з фальшивими печатками, штампами або даними, то йому загрожує кримінальна відповідальність за підробку документів за статтею 358 КК України.

"Наприклад, чоловік для перетину кордону використав підроблений паспорт, де зазначено, що чоловікові 17 років. Але йому насправді вже виповнилося 18. Або їде із підробленими висновками ВЛК про визнання непридатним. Відповідальність за зазначеною статтею передбачена у вигляді накладення штрафу чи обмеження волі" ", — зазначає Олександр Трегуб.

Читайте на ГК:Які зміни чекають на українців з 1 лютого
Читайте на ГК:"Ніде не прописано": чи повертатимуть з-за кордону чоловіків в Україну для мобілізації
Читайте на ГК:Водіям загрожують штрафи та позбавлення прав: за що каратимуть