1. Новини Закарпаття
  2. >

Які зміни чекають на українців з 1 лютого

28.01.2023 14:35 Суспільство

З лютого на українців чекають деякі зміни.

З лютого на українців чекають деякі зміни.

З 1 лютого в Україні буде важлива зміна. Ті громадяни, які отримують житлову субсидію, повинні будуть самостійно переказувати гроші за спожиті послуги комунальним підприємствам.

Про новацію озвучила Світлана Антонюк, яка є заступницею керівника головного управління Пенсійного фонду на Житомирщині.

З лютого кошти будуть зараховуватись на рахунок отримувача субсидії у банку (якщо такий рахунок відкритий). Якщо його немає або громадянин не надав відповідні дані, то кошти надійдуть в Ощадний банк.

"Потрібно буде підійти в Ощадбанк і отримати ці гроші, а після цього відкрити особистий рахунок у цьому або в іншому банку – для подальшої можливості перерахування грошей", – пояснює Світлана Антонюк.

З лютого 2023 року Ощадбанк не буде самостійно перераховувати гроші на надавачів комунальних послуг. Це означає, що українці самі повинні будуть зняти ці кошти та самостійно сплатити за користування житлово-комунальними послугами безпосередньо комунальним підприємствам та організаціям.

Пенсіонери зможуть і надалі отримувати субсидію через відділення Укрпошти у день виплати пенсії.

Також в Україні з 1 лютого впроваджують е-ТТН: спершу працюватиме в тестовому режимі.

З 1 лютого в Україні розпочнеться пів річне тестування електронних товарно-транспортних накладних, система повноцінно запрацює з 1 серпня.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм.

"За п’ять днів розпочнеться тестування електронних товарно-транспортних накладних. Ринок матиме пів року на те, щоб система запрацювала і бізнес міг відмовитись від паперових товарно-транспортних накладних на користь електронних документів", – написав він.

Заступник міністра додав, що влада розуміє, що 6 місяців в роботі минуть дуже швидко, а тому готова допомогти і закликає не зволікати з впровадженням необхідних процедур у транспортних компаніях.

У Мінрозвитку впевнені, що впровадження е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим та менш корумпованим. 

"Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові. І загалом – це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR", 0 додав Найєм.

Він додав, що вже є провайдери електронного-документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою.

Допомога переселенцям.

Крім того, з 1 лютого право на допомогу на проживання матимуть внутрішньо переміщені особи (ВПО), які перемістилися з території можливих бойових дій. Допомога виплачується мешканцям всіх українських територій, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій чи їхньої можливості або тимчасової окупації.

Про це детально розповідає юридичний порадник для ВПО у Facebook та пояснює Мінреінтеграції.

З 1 лютого право на допомогу на проживання матимуть переселенці, які:

перемістилися з ТОТ;перемістилися з територій, де ведуться бойові дії;мають зруйноване або непридатне для проживання житло внаслідок пошкодження та подали заявку на відшкодування відповідних втрат до 20 травня 2022 року через портал "Дія";мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, внаслідок військової російської агресії;обліковувалися як ВПО до 24 лютого;станом на 24 лютого отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання;після 24 лютого повторно перемістилися з ТОТ або територій, на яких ведуться бойові дії.

Читайте на ГК:"Ніде не прописано": чи повертатимуть з-за кордону чоловіків в Україну для мобілізації
Читайте на ГК:Водіям загрожують штрафи та позбавлення прав: за що каратимуть
Читайте на ГК:Як захистити свій телефон у воєнний час: українцям дали прості поради