1. Новини Закарпаття
 2. >

В Україні змінили правила виїзду за кордон для деяких категорій: кого торкнулося

26.01.2023 14:06 Суспільство

Деяким категоріям чоловіків у 2023 році заборонили виїзд за кордон. Вони зможуть виїхати з України лише у відрядження.

Деяким категоріям чоловіків у 2023 році заборонили виїзд за кордон. Вони зможуть виїхати з України лише у відрядження.

Днями президент своїм указом ввів у дію рішення РНБО про обмеження виїзду для чиновників центральної та місцевої влади, народних депутатів, прокурорів, суддів та ін. (вони зможуть виїжджати лише у відрядження).

Про це йдеться в Указі президента №27/2023 «Про деякі питання щодо перетину державного кордону України в умовах воєнного стану», який опубліковно на офіційному сайті голови держави.

У рішенні РНБО прописано, що Кабмін у п'ятиденний термін (тобто до 28 січня) має внести відповідні зміни до порядку виїзду громадян за кордон.

Самі чиновники у неофіційних розмовах кажуть, що насправді до дати "Ч" часу залишилося більше – від тижня до місяця.

Проте на кордонах уже ажіотаж. Як розповіли українці, які днями виїжджали за кордон, перевіряти стали ретельніше. 

Причому не стільки чиновників, скільки пересічних громадян. Про це пише видання "Новини N"

"Ймовірно, довідки зробити стане складніше, і вони можуть подорожчати щонайменше вдвічі. Про це вже попереджають посередники", - розповів нам Володимир, який днями перетинав кордон у пункті пропуску Устилуг. При цьому, за його словами, збільшилася кількість машин, які проїжджають "зеленкою" (зелений коридор, яким проїжджають без особливого огляду, часто за домовленістю, причому найчастіше саме чиновники, прокурори та судді).

"Якщо раніше поки стоїш у черзі проїжджало по 2-3 машини, то востаннє нарахував 15", - каже Володимир. яким проїжджають без особливого огляду, найчастіше за домовленістю, причому, найчастіше саме чиновники, прокурори та судді). "Якщо раніше поки що стоїш у черзі проїжджало по 2-3 машини, то востаннє нарахував 15", - каже Володимир. яким проїжджають без особливого огляду, найчастіше за домовленістю, причому, найчастіше саме чиновники, прокурори та судді). "Якщо раніше поки що стоїш у черзі проїжджало по 2-3 машини, то востаннє нарахував 15", - каже Володимир.

Той факт, що стали більш прискіпливо перевіряти "Шлях", що виїжджають по системі, нам розповів і власник мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін. "Сама система працює, але перевірки стали ретельнішими", - каже він.

Загалом очікується, що під заборону на виїзд чиновників готують загальне ускладнення перетину кордону для всіх без винятку громадян.

"Планується обмеження виїзду за кордон заброньованих держслужбовців, працівників підприємств та організацій у відпустки, посилення контролю за виїздом через систему "Шлях", за "білими квитками". Думаю, буде суттєве ускладнення процедури за двома останніми пунктами з метою недопущення корупційної складової", - наголосила адвокат Анжела Василевська.

Люди скаржаться, що останнім часом стало складніше виїжджати також тим, хто нещодавно оформив інвалідність.

"Посвідчень зараз не видають, кажуть, що тимчасово немає бланків. А щодо висновку медкомісії та довідки від соцзахисту прикордонники не випускають", - пишуть учасники ФБ-групи "Черги на кордоні з Україною".

Відомо, що нові обмеження для виїзду за кордон стосуються:

 • членів Кабміну та їх заступників;керівників центральних органів виконавчої влади та їх заступників;
 • керівника Офісу президента та його заступників, керівників інших допоміжних органів і служб, утворених президентом України, та їх заступників;
 • голови Служби безпеки України та його заступників;
 • голів та членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Рахункової палати, Центральної виборчої комісії, інших державних колегіальних органів;
 • секретаря Ради національної безпеки і оборони України та його заступників;
 • народних депутатів України;
 • уповноваженого Верховної Ради України та його представників;
 • голови Національного банку України та його заступників;
 • постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим та його заступників;
 • голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників;
 • суддів Конституційного Суду України, суддів, прокурорів;
 • керівників інших державних органів та їх заступників, а також керівників структурних підрозділів державних органів;
 • працівників, заброньованих на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування.

Указ набирає чинності з дня його опублікування та вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). Втім, безпосередньо рішення РНБО передбачає для Кабміну п’ятиденний строк для внесення відповідних змін до Правил перетинання державного кордону.

Документом Службі безпеки України доручається вжити заходів щодо перевірки законності рішень Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також військових адміністрацій про виїзд громадян України, а також законності та обґрунтованості внесення відповідних відомостей до інформаційної системи «Шлях».

Читайте на ГК:Закарпатський "Гітарист": військовослужбовець показав свою студію на передовій (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Хотіли переправити через кордон "ухилянтів": трьом закарпатцям обрали запобіжні заходи
Читайте на ГК:На Закарпатті лунають звуки сирен: оголошено загрозу ракетного удару по всій Україні