1. Новини Закарпаття
  2. >

Забувають вмикати: жителі області нарікають на ситуацію із відключенням

25.01.2023 14:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатцям й надалі продовжують вимикати електроенергію.

Закарпатцям й надалі продовжують вимикати електроенергію.

В новому році відключення світла у регіоні стали частішими. Електроенергію вимикають у всіх районах, згідно із поданим графіком обленерго та відповідно до черг. Зауважмо, наразі нових черг додалось. Відбулись зміни і в графіках, адже годин із відключення світла побільшало. Поряд із цим, останнім часом, окрім вже звичного планового відключення в області впроваджено й аварійні відключення світла. Вони стартували з 11 січня цього року.

За відсутності світла на Закарпатті по-різному пристосовуються до "темних годин". Хто зі свічками й ліхтариками порається в обійсті під час відключень, а хто має живлення від більш дорогих на цей час "машин струму" - електрогенераторів. Працюють на цей час генератори і у деяких торгових точках. Водночас, потужності генераторів вистачає на невеликі приміщення, відзначають власники ресторанів та супермаркетів. Та й обслуговування вкрай дороге, бо бензин також подорожчав. То ж на цей час, багато закладів просто припинили роботу.

І все ж, як би там не було, та й генератори  у цей час не надто надійні й безпечні в користуванні. Тим паче коли вони придбані у сумнівних виробників. Часом, трапляються випадки загорання цих пристроїв, у результаті виникають пожежі в будинках, страждають люди.

Та й свічок не завжди вистачає в умовах тривалих відключень. Не витримують надовго ні зарядні лампи, ні самі павербанки, розповідають закарпатці. Люди розуміють, що в країні  війна й економія енергоресурсів держави наразі є украй необхідною. Але витримують далеко не всі жити в умовах постійних відключень. Вимикають електрику у багатьох областях України, та от на Закарпатті люди обурюються, що ліміти споживання електроенергії чи не найбільші. І це у той час, коли практично у всіх районах області вимикають електрику усього на якісь дві години, а вимикають на понад 17 годин за добу.

Із приводу цього у мережі Фейсбук не один раз тривають дискусії. Чи не найбільше краяни просять "логічних роз'яснень" із приводу того, як відбувається розподіл лімітів на область і, власне, чому Закарпаття, виходить, найбільше споживає електрики при найменшій останнім часом подачі електроенергії.

Вимикають "по плану", а вмикають не завжди, згідно із графіком 

У багатьох населених пунктах області люди обурені з приводу несвоєчасних включень світла. Як відзначає місцеве населення, дуже часто електрику можуть вимкнути за пів години раніше, як це написано в графіку. Водночас вмикати світло у визначені години, чомусь забувають. Не рідко замість шести годин без світла за один раз відключень, обурюються жителі, їх залишають без електроенергії на годину-дві більше. Не винятком є і ряд вулиць на Перечинщині, де також "забувають" подати електрику.

- Не розумію цих відключень. На графіки уже узагалі не реагую, бо вони є дуже далекі від тих годин, за які ми сидимо без електрики. Але Бог з ними, із тими графіками, двічі підряд нам просто забули ввімкнути світло. Не було ні тривоги, ні бозна якогось прильоту на область. Ми уже не розуміли, чи буде то світло, чи то вже кінець? - розповідає пані    Оксана. - Пересиділи ми ще годину, тоді уже думаю, досить, взяла мобільний, телефоную на номер гарячої лінії обленерго. Пояснила проблему, ситуацію, чому довелось подзвонити. Зі мною говорив оператор й сказав, що запитає в диспетчера. І от буквально, після дзвінка, нам ввімкнули вже світло. Чому так довго тягнули з тим включенням, в обленерго не пояснили. То вже так двічі робили із третьою чергою, - додає жінка.

До слова, через часті відключення світла, й відтак через високу напругу при поданні електроживлення, у закарпатців продовжує виходити з ладу електротехніка. У людей, як вони відзначають, горять пральні машини та холодильники.

Читайте на ГК:На Закарпатті "виють" сирени: загроза ракетних ударів з акваторій Чорного і Азовського моря
Читайте на ГК:Багато годин без світла: "Закарпаттяобленерго" опублікувало графік відключень на 25 січня
Читайте на ГК:"Закарпаттяобленерго" оприлюднило інформацію про день без відключення електроенергії