Уряд Німеччини фінансує проект підтримки малого й середнього бізнесу в Україні, що постраждав унаслідок російського вторгнення.

Більше 300 підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій на території України, отримають гранти на відновлення в межах реалізації проекту «Розвиток малого та середнього підприємництва: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».
Проект впроваджується Міжнародною організацією з міграції у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством економіки України. Фінансування проекту здійснюється Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.
Метою проекту є ефективна підтримка зокрема тих підприємств, які перемістили свій бізнес і постачають критично необхідні товари та послуги для внутрішньо переміщених осіб і громад, що їх приймають.
Мікропідприємства мають можливість отримати одноразові гранти на суму до 4500 євро, малі підприємства – до 20 000 євро, підприємства-стартапи – до 7500 євро.
Як ідеться на офіційному сайті Міністерства економіки України, у межах першого конкурсу на отримання грантів (оголошеного у травні 2022 року) проект підтримав 62 мікро- і 39 малих підприємств у Закарпатській, Львівській, Київській, Чернігівській і Сумській областях грантами, що спрямовані на пом’якшення економічних наслідків війни.
Під час другого конкурсу, оголошеного у жовтні торік відібрано 188 мікро- і 36 малих підприємств з областей України, у тому числі із Тернопільщини й Івано-Франківщини.
Згідно з проектом, цієї весни також заплановано оголосити конкурс на постійній основі для підприємств, як ідеться на офіційному сайті.
Відзначмо, із початку повномасштабного російського вторгнення до Закарпаття релоковано 305 підприємств із окупованих територій. Це майже 50% від усіх релокованих по Україні. 256 компаній вже відновили свою діяльність у червні минулого року. У серпні торік число підприємств, переміщених в регіон, уже було понад чотири сотні. Область зараз працює над переорієнтуванням ринків збуту високоякісної продукції та пошуком партнерів для забезпечення ефективного експорту.
Нагадаємо, У темноті під тривогу: закарпатські діточки співали в укритті (ВІДЕО)
Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм
Читайте на ГК:Без світла по 15 годин: "Закарпаттяобленерго" оприлюднило графік відключення на 22 січняЧитайте на ГК:"Всі підемо під воду, це жах": закарпатці "розривають" мережу Фейсбук
Читайте на ГК:Хотів до Словаччини: закарпатець "купив" трьох дітей та їхню матір