1. Новини Закарпаття
  2. >

Відключення світла 20 січня: в Укренерго зробили важливу заяву

20.01.2023 15:05 Суспільство ВАЖЛИВО

Виробництво електроенергії в Україні зросло за рахунок теплової генерації, дефіцит в енергосистемі знизився, але все ще залишається суттєвим.

Виробництво електроенергії в Україні зросло за рахунок теплової генерації, дефіцит в енергосистемі знизився, але все ще залишається суттєвим.

"Споживання електроенергії прогнозується незначно вищим, ніж у четвер. Водночас зросло виробництво електроенергії через вихід з ремонту одного з блоків ТЕЦ, невеликого зростання генерації на інших ТЕЦ та ГЕС, а також відновлювальних джерел енергетики (ВДЕ). Дефіцит потужності знизився, але все ще суттєвий. У вечірній пік генерація може покрити трохи більше ніж три чверті споживання", - повідомляє прес-служба НЕК "Укренерго".

В компанії нагадали, що причина дефіциту – це наслідок російських ракетних та дронових атак, які призвели до пошкодження електростанцій (генеруючих потужностей) та високовольтних мереж. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень кільком енергоблокам теплових електростанцій.

До всіх обленерго доведені ліміти споживання на всю добу. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

"Вчора ввечері внаслідок артобстрілу знову відключалася лінія електропередачі, яка забезпечує живлення Запорізької атомної електростанції. Лінію оперативно вдалося повернути в роботу", - зазначила прес-служба.

"Укренерго", виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає дедалі складнішим і тривалішим", - нагадали в компанії.

Нагадаємо, Комунальні послуги: деяким українцям можуть списати борги під час війни 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Комунальні послуги: деяким українцям можуть списати борги під час війни
Читайте на ГК:На трасі "Мукачево-Львів" сталася смертельна ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Обмежено придатних можуть мобілізувати? Що варто знати українцям