1. Новини Закарпаття
  2. >

Загальна мобілізація: українські чоловіки можуть легально виїжджати за кордон через систему “Шлях“

16.01.2023 18:11 Суспільство

Серед чоловіків, які мають право безперешкодно перетинати кордон у цей період – водії, які перевозять важливий медичний вантаж та гуманітарну допомогу.

 Серед чоловіків, які мають право безперешкодно перетинати кордон у цей період – водії, які перевозять важливий медичний вантаж та гуманітарну допомогу.

Дозвіл на такі перевезення можна отримати після подання заявки та внесення до системи "Шлях", пише TODAY.UA.

Керуючий партнер адвокатського об'єднання "Чудовський та партнери" Ігор Чудовський повідомив, що йдеться про систему, створену ще наприкінці 2021 року. Вона запрацювала у березні 2022-го та дозволяє виїжджати із України військовозобов'язаним водіям. Це особи, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших військових формувань, медичних та гуманітарних вантажів. Необхідне документальне підтвердження таких організацій на здійснення діяльності.

Водії звертаються до обласних військових адміністрацій Міністерства інфраструктури, після чого їх дані вносять до системи та погоджують у Держприкордонслужбі. Дозвіл можна отримати, написавши листа на електронну адресу до військової адміністрації. ОСА приймає рішення, вносить інформацію та повідомити прикордонну службу.

Звертатися мають право:

  • військові адміністрації;
  • правоохоронні, військові органи;
  • медичні заклади;
  • одержувачі чи відправники гуманітарної допомоги.

Дозвіл на перебування за кордоном надають не більше ніж на 30 днів. У систему вже внесено дані 146 тисяч українців. Більшість із них є водіями ліцензованих перевізників вантажів та пасажирів. Максимальна кількість волонтерів-заявників подано систему через Волинську, Львівську та Тернопільську ОВВ.

Система "Шлях" допомогла організаціям та громадянам-волонтерам покращити забезпечення української армії теплими речами, медикаментами та іншими видами допомоги, спростила контроль вантажних перевезень та зменшила час на отримання дозволу на виїзд за кордон. Цифровий реєстр знижує корупційні ризики та можливість помилок.

Нагадаємо, Потенціал електроенергії із закарпатських річок у 5 разів перевищує потреби області, — фахівці (ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:У Верховній Раді збирають підписи з вимогою звільнити Арестовича — депутат
Читайте на ГК:Примусове вилучення землі: українцям готують неочікуваний закон
Читайте на ГК:Потрібно бути готовими: українців попередили про серйозні відключення світла