1. Новини Закарпаття
  2. >

В мережі відреагували на інформацію від Закарпаттяобленерго

13.01.2023 11:09 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

У соцмережі Фейсбук тривають дискусії щодо нерівномірних відключень світла.

У соцмережі Фейсбук тривають дискусії щодо нерівномірних відключень світла.

Останнім часом Фейсбук майже "тріщить" від критичних висловлювань коментарів щодо постійних відключень. Жителі області нарікають на енергетиків та не стримують власних емоцій.

Варто відзначити, в новому році відключення світла дещо змінились. Додались нові черги та зміни у графіках. Поряд із цим, електрику жителям відключають за планом. І хоч на сам новий рік людям зробили такий собі подарунок - електрику подавали безперебійно, то у різдвяні свята й, зокрема на Святвечір жителів області залишили без світла.

Наразі у регіоні продовжують погодинні відключення світла, як вдень так і ввечері. Вимикають навіть вночі, але на менше годин (4-5). Що стосується графіків із відключень, які подають обленерго на офіційній сторінці - вони укотре не співпадають. Люди нервують із цього приводу.

Від обурених жителів надходить чимало скарг до Закарпаттяобленерго щодо частих відключень світла. Звертаються мешканці й за роз'ясненням з приводу усіх цих відключень та сподіваються на конструктивний діалог між обленерго й споживачами. Утім, діалог, як виявляється з останніх дописів у мережі Фейсбук - не виходить спокійним. Більш того, жителі навіть не хочуть сприймати офіційних пояснень від обленерго щодо частих відключень

Відзначмо, напередодні у Закарпаттяобленерго відповіли на ряд запитань від населення щодо відключень. Тут зауважили насамперед, що графіки вимкнень формують, виходячи із лімітів доведених Укренерго. Останніми днями цей ліміт становить близько 50 % від необхідної потреби. У цьому випадку, пояснили в обленерго, більше світла, аніж відпущено області, відібрати не можна.

Як пояснюють фахівці, графіки аварійних відключень застосовуються лише у випадку перевищення лімітів генерування електроенергії. На Закарпатті наразі немає достатньо генеруючих потужностей, які б забезпечували потреби населення області. Не достатньо у регіоні також і гідроелектростанцій, а сонячні станції якщо і є, то практично не виробляють узимку електроенергії в зимовий період. Нагадаємо, 11 січня на Закарпатті впровадили аварійні відключення світла.

Враховуючи ситуацію в Україні із забезпеченням електроенергії, людей просять раціонально використовувати енергоресурси та економно споживати електроенергію.

Нагадаємо, На Закарпатті проведуть в останній шлях ще одного Героя (ФОТО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Відома ситуація з відключеннями світла на Закарпатті: оприлюднено графіки на 13 січня
Читайте на ГК:Розраховані на великі площі: благодійники зі США передали на Закарпаття засоби обігріву
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали двох чоловіків з наркотичними речовинами (ФОТО)