1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті розповіли про нові правила взяття на військовий облік (ВІДЕО)

11.01.2023 17:10 Суспільство Актуально

Нові правила взяття на військовий облік чинні в Україні з 5 січня 2023 року.

Нові правила взяття на військовий облік чинні в Україні з 5 січня 2023 року.

Постанова КМУ № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» впорядкувала низку норм. Ніяких повісток у застосунку Дія! Попри те, що з постановою можна ознайомитися у відкритих джерелах, серед закарпатців ширяться чутки, ніби-то повістки роздаватимуть через портал Дія.

Аби розставити усі крапки над І – з перших вуст розвінчуємо міфи з фахівцями. Андрій Акімов наголошує, постанова затверджує порядок обліку. Мова про обов’язок актуалізувати інформацію про зміну місця проживання та інші дані. Новації торкнулися і військового обліку українців, які перебувають за кодоном. До 3 місяців на облік можна не ставати. Мова про Українські консульства та посольства за кордоном.

Крім того, керівники підприємств, установ та організацій теж ведуть свій внутрішній військовий облік. Андрій Акімов наголосив, що особи, які мають законні відстрочки від мобілізації, мають обов’язково звернутися до центрів комплектування для отримання відповідного документа. Також потребує уточнення питання: хто має право робити побудинковий обхід для уточнення даних.

Також постанова врегульовує питання отримання посвідчень учасника бойових дій. Деякі пункти військового обліку – залишилися незмінними. Зокрема, це стосується жінок. Як і було досі, медики та фармацевти жіночої статі стають на облік в обов’язковому порядку. А за власним бажанням – ті, які мають фах , споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Більше інформації у відеосюжеті М-Студіо:

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали шахрая, який перебував у розшуку
Читайте на ГК:"Закарпаттяобленерго" знову застосувало аварійні графіки відключень: де не буде світла
Читайте на ГК:Наживаються на війні: на Закарпатті оренда однокімнатної квартири у грудні була найвищою в Україні