1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні почали вивішувати списки уклоністів від мобілізації

10.01.2023 08:52 Суспільство

На Дніпропетровщині військкомат вивісив списки уклоністів, які намагаються уникнути мобілізації.

На Дніпропетровщині військкомат вивісив списки уклоністів, які намагаються уникнути мобілізації.

Проте замість громадського осуду уклоністів, а також їхньої подальшої "явки з повинною" у ТЦК, ініціативні службовці військкомату отримали головний біль. Виникло питання щодо законності їхніх дій, повідомляє Офіс Омбудсмана України.

Причому Дніпропетровський ТЦК (військкомат) вивісив списки уклоністів у багатьох публічних місцях, чим сприяв поширенню інформації, яка містить персональні дані громадян. Звістка про це рознеслася по Facebook і досягла омбудсмена.

"Розміщені списки містять відомості, за допомогою яких можна ідентифікувати конкретну особу, тобто персональні дані, опрацювання яких підпадає під дію закону України "Про захист персональних даних", - пише прес-служба.

Тобто є порушення закону, за яке хтось мусить відповісти. У повідомленні прес-служби йдеться, що люди, які мають, через своє службове становище, доступ до персональних даних, не мають права їх розголошувати. А тим більше, у такий спосіб – в опублікованих та вивішених списках.

Тому секретаріат омбудсмена направив надміру ініціативним співробітникам ТЦК вимогу провести внутрішню перевірку та з'ясувати, хто персонально причетний до цього "креативу".

"У вищезгаданий територіальний центр секретаріатом уповноваженого направлено вимогу щодо необхідності проведення відповідної внутрішньої перевірки, вжиття заходів щодо вилучення з місць поширення зазначених списків та проведення роз'яснювальної роботи з метою запобігання порушенням законодавства", - повідомила пресслужба.

Нагадаємо, Уся земля під Соледаром у трупах окупантів — Зеленський 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Уся земля під Соледаром у трупах окупантів — Зеленський
Читайте на ГК:Народне свято 10 січня: прикмети погоди, що не можна робити
Читайте на ГК:Не тільки на вулиці, а і в реєстрах: в Україні по-новому шукатимуть військовозобов'язаних