1. Новини Закарпаття
  2. >

"Ігри зі смертю": неповнолітні закарпатці готують рідним "шокову терапію" і штраф

07.01.2023 16:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Закарпатті малеча продовжує гратись в підривників.

На Закарпатті малеча продовжує гратись в підривників.

Напередодні новорічно-різдвяних свят мода на піротехніку — салюти й петарди активно зростає. Діти приносять петарди до школи, де підривають їх на подвір'ях освітніх закладів, лускають ними по дорозі додому й закидають не рідко в обійстя місцевих господарів.

І цьогоріч, із наближенням різдвяних свят, на Закарпатті люди обурювались на малолітніх підривників. Цю проблему неодноразово порушують у мережі Фейсбук, де засуджують в коментарях, у першу чергу, батьків, що дозволяють своєму чаду подібні ігри в цей час. Проте, і дорослі грішать в цьому плані, то ж діти, ймовірно, лише беруть приклад "зі страрших", подейкують у громадах. Водночас, в коментарях по заборону використання піротехніки під час війни й дії воєнного стану в державі, люди охоче пропонують "підривникам" влаштувати екскурсію в гарячі точки на схід України.

Одне і те саме щороку

Незалежно від того, що в Україні йде зараз війна й використання піротехніки заборонено, в містах і селах області й далі активно торгують небезпечним товаром. Покупців є чимало. Та найчастіше ласими до петард є школярі. Батьки не часто перевіряють шкільні портфелі дитини, а було б не погано.

У батьків мало часу, аби займатись вихованням дітей чи взагалі не помічають чим забавляється їх чадо

Іронія долі. Та найчастіше діти виходять із під контролю у той момент, коли на них батьки мало звертають уваги, або ж взагалі не мають часу, аби займатись їх вихованням. У той момент дітям здається, що їм все дозволено й вони можуть робити, що їм заманеться. Подеколи не допомагають навчити розуму таких юних бешкетників ні мінімальне застосування фізичної сили батьками, ні "терапія" криком: "Та я ж казала, ну навіщо ти знову? " Тим часом діти продовжують гратись підривників, не залежно від того, що недитячі забави є наслідком часто плачевних фіналів.

Стають сліпими, глухими, без пальців й очей

Трагічних фіналів з використанням піротехніки не перелічити на пальцях. І добре, коли вони є, адже не рідко діти стають жертвами власних забав. Від вибухів петард неодноразово "юні сапери" залишались без пальців та інших важливих частин тіла. Ставали сліпими й глухими. Подеколи такі забави узагалі мають летальну кінцівку й дитина може поплатитись власним життям за свою необережність.

Діти грають — розплачуватись батькам

Наразі вступив у дію закон про заборону використання піротехніки. Осіб, які не залежно від накладених заборон, й далі купуватимуть та підриватимуть петарди, каратимуть штрафами. Штрафуватимуть не лише підривників, а й продавців піротехніки. Що стосується використання піротехнічних забавок дітей, то за їх пустощі, відповідальність нестимуть батьки. Саме їх оштрафують на чималу суму за підірвану бешкетником піротехніку.

Лунають петарди, а люди завмирають в будинках

Жителі неодноразово нарікають на безконтрольне розгулювання дітей, що підривають петарди біля їхніх будинків. За словами очевидців, юрба дітей забавляється піротехнічними іграшками не лише в білий день, а й коли починає смеркати. Від гулу петард, відзначають господарі, у будинках майже трусяться вікна, пси роздираються. У повітрі витає смердючий, нестерпний запах. Варто відзначити, минулого разу журналісту видання вдалось відтворити на камеру забави малечі вночі на одній з вулиць.

Негативно переносять вибухи піротехніки й переселенці, що проживають на Закарпатті. За їх словами, подібні звуки щоразу нагадують про пережите на окупованих територіях. Особливо надто чутливі до піротехніки діти біженців, які і досі не можуть оговтатись від жорстоких подій.

Відповідальність за "ігри зі смертю"

За порушення законодавства у цій сфері та недотримання визначених обмежень, пов’язаних із використанням піротехніки, передбачена відповідальність, зокрема:

  • стаття 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності). Штраф від 17 до 34 тисяч гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини й грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
  • стаття 182 КУпАП (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Штраф від 85 до 255 гривень для громадян, від 255 до 510 гривень на посадових осіб та громадян.
  • стаття 195-6 КУпАП (Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів). Штраф від 272 до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.
  • стаття 296 КК України (Хуліганство). Накладення штрафу від 17 до 34 тисяч або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Феєрверки вбивають тварин та домашніх улюбленців

Чи не кожної новорічної ночі в місцях, де запускали феєрверки та салюти, знаходять мертвих пташок, білок й собак. Птахи дезорієнтуються при гучних звуках та потрапляють у дерева, будинки та високовольтні проводи.

Нагадаємо, напередодні "Голос Карпат" інформував про гучні вибухи в одному із сіл Перечинщини. Місцеві жителі повибігали з будинків посеред ночі.

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?