1. Новини Закарпаття
  2. >

Ще одна хвиля пандемії?: у ВООЗ заговорили про новий штам COVID, який шириться світом

05.01.2023 20:49 Суспільство Актуально

Цей штам швидко змінює інші циркулюючі віруси.

Цей штам швидко змінює інші циркулюючі віруси.

Світом шириться новий штам коронавірусу – Omicron XBB.1.5. Він став домінуючим штамом у Сполучених Штатах Америки усього лише за кілька тижнів та може призвести до нової хвилі пандемії.

Представниця Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Марія Ван Керхове зазначила, що цей штам уже виявили у 29 країнах світу, цитує її слова видання Politico.

"Ми стурбовані його перевагою у зростанні, зокрема в деяких країнах Європи і північно-східній частині США, де XBB.1.5 швидко змінив інші циркулюючі варіанти", – наголосила вона. 

При цьому у ВООЗ не впевнені, що серед людей, які отримали імунітет завдяки вакцинації чи шляхом перенесення попередніх інфекцій коронавірусу, зросте число госпіталізацій і смертності.

Ван Керхове зазначила, що хоча поки що новий варіант виявили у 29 країнах, він може циркулювати в набагато більшій кількості держав. За її словами, ВООЗ працює над аналізом важкості перебігу нового штаму. Його мають опублікувати найближчими днями.

За перші 20 днів грудня 2022 року після того, як уряд Китаю скасувало діючі майже три роки обмеження, які стримували коронавірус під контролем, COVID-19 виявили у 250 мільйонів людей. Це 18% населення країни. 

Через це низка країн запровадила обмеження на вʼїзд туристів з Китаю. Пекін пригрозив вжити заходів у відповідь проти країн, які вводять COVID-обмеження для прибуваючих з Китаю мандрівників, після рішення влади країни відкрити кордони для міжнародного туризму.

Раніше в Національному інституті здоров’я у США проаналізували тканини пацієнтів, які померли від COVID-19 та виявили, що вірус SAR-CoV-2, який спричиняє захворювання, може поширюватися по всьому організму людини та навіть проникати у мозок. 

Читайте також: Угорщина передала 915 млн форинтів на будівництво сміттєсортувального заводу на Берегівщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Україна має змиритися з втратою територій для діалогу — Путін
Читайте на ГК:“Бахнуло дуже сильно, вікна затремтіли”: у двох містах Росії лунають вибухи (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Які зміни чекають на українців, які перебувають у Чехії, у 2023 році