1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

З 1 січня українцям перерахували плату за газ: хто буде платити більше

270

В Україні з січня перерахують суми в платіжках за доставку газу. Сам тариф не змінили, проте обсяги "блакитного палива" перерахували.

З 1 січня українцям перерахували плату за газ: хто буде платити більше

Розмір абонентської плати базується виходячи із споживання за минулий рік. Весь газ у кубометрах, які витратили, множать на тариф та ділять на 12 місяців. Те, що вийшло – абонплата, пише Obozrevatel.

Тариф у кожного облгазу свій. Він залежить і від довжини труб, і від зарплат для підприємства, і від супутніх витрат.

"За основу береться обсяг споживання газу протягом "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат поділяється на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року", – пояснили у прес-службі Регіональної газової компанії.

До 1 січня українці платили, виходячи з обсягів споживання з 1 жовтня 2020-го по 30 вересня 2021-го. А з 1 січня платитимемо з розрахунку того газу, який витратили з жовтня 2021-го до кінця вересня 2022-го.

Якщо ви в цей період витрачали більше, то зросте сума в платіжках. Якщо ж економили, то швидше за все зможете платити менше.

Нагадаємо, в Україні тарифи на газ, опалення та гарячу воду не перераховуватимуть як мінімум до кінця опалювального сезону. Так, Кабінет міністрів ухвалив рішення надати додаткову субвенцію місцевим бюджетам у розмірі 14 млрд грн. У той же час, вартість води може збільшитися.

Нагадаємо, Україна має змиритися з втратою територій для діалогу — Путін 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber