1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатська митниця попереджає про нові правила: що потрібно знати при перетині кордону

315

Закарпатська митниця опублікувала нові правила переміщення валютних цінностей через кордон України.

Закарпатська митниця попереджає про нові правила: що потрібно знати при перетині кордону

Про це повідомляє Закарпатська митниця.

Під час В’їзду в Україну:

Без письмового декларування митному органу, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що НЕ перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Письмове декларування необхідне лише у разі переміщення:

  • валюти України, іноземної валюти та банківських металів у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро.

Щодо неповнолітніх осіб: вони мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/вартістю, встановлених валютним законодавством. При цьому письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.

Зверніть увагу, що перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Національним банком, НА ДЕНЬ ПЕРЕТИНУ митного кордону України.

Щодо переміщення валютних цінностей під час ВИЇЗДУ з України, форми декларування аналогічні.

Проте звертаємо увагу, що громадянин-резидент під час вивезення/пересилання за межі України валютних цінностей в загальній сумі, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро, додає до декларації документи, що підтверджують:

  • зняття ним готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро. Документи, що підтверджують зняття громадянином-резидентом готівки з власних рахунків з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів з дня зняття ним готівки з власних рахунків у банках.
  • придбання ним банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро.

До громадян-нерезидентів ці вимоги не застосовуються (лише дотримання форми декларування).

Нагадаємо, ПФУ звернувся до українців щодо пенсійного фінансування у січні: коли почнуться виплати 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber