1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатська митниця попереджає про нові правила: що потрібно знати при перетині кордону

03.01.2023 15:15 Суспільство ВАЖЛИВО

Закарпатська митниця опублікувала нові правила переміщення валютних цінностей через кордон України.

Закарпатська митниця опублікувала нові правила переміщення валютних цінностей через кордон України.

Про це повідомляє Закарпатська митниця.

Під час В’їзду в Україну:

Без письмового декларування митному органу, фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що НЕ перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Письмове декларування необхідне лише у разі переміщення:

  • валюти України, іноземної валюти та банківських металів у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро.

Щодо неповнолітніх осіб: вони мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/вартістю, встановлених валютним законодавством. При цьому письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.

Зверніть увагу, що перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Національним банком, НА ДЕНЬ ПЕРЕТИНУ митного кордону України.

Щодо переміщення валютних цінностей під час ВИЇЗДУ з України, форми декларування аналогічні.

Проте звертаємо увагу, що громадянин-резидент під час вивезення/пересилання за межі України валютних цінностей в загальній сумі, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро, додає до декларації документи, що підтверджують:

  • зняття ним готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро. Документи, що підтверджують зняття громадянином-резидентом готівки з власних рахунків з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів з дня зняття ним готівки з власних рахунків у банках.
  • придбання ним банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро.

До громадян-нерезидентів ці вимоги не застосовуються (лише дотримання форми декларування).

Нагадаємо, ПФУ звернувся до українців щодо пенсійного фінансування у січні: коли почнуться виплати 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Денис Шмигаль розповів якими будуть тарифи на комуналку зимою
Читайте на ГК:Гороскоп на 13 вересня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Мають час до грудня 2023 року: Зеленський наказав перевірити усі рішення ВЛК від початку вторгнення (УКАЗ)