1. Новини Закарпаття
  2. >

Як довго в Україні відключатимуть світло: міністр енергетики назвав терміни

02.01.2023 18:10 Суспільство ВАЖЛИВО

Відключатимуть електроенергію в Україні точно до закінчення опалювального періоду. Це пов’язано зі значним пошкодженням систем виробництва та передачі енергії.

Відключатимуть електроенергію в Україні точно до закінчення опалювального періоду. Це пов’язано зі значним пошкодженням систем виробництва та передачі енергії.

Про це розповів міністр енергетики Герман Галущенко. Він зазначив: головною метою у зв'язку з цим є забезпечення контрольованості та прогнозованості відключень.

"Основна наша мета – зробити, щоб відключення були плановими та прогнозованими. Щоб споживачі чітко розуміли, коли буде відключена електроенергія, а оператори систем розподілу дотримувалися графіків", – розповів міністр.

При цьому він визнав: графіки в Україні порушуються. Насамперед, з боку операторів систем розподілу.

"Тому ми вживаємо заходів, у тому числі щодо керівників", – зазначив Галущенко. Також він пообіцяв, що інформація про порушників із конкретними прикладами буде публічною.

Загалом, зазначив міністр, енергетики вже напрацювали пакет рішень для забезпечення стабільної роботи системи в умовах постійних обстрілів. Причому як генерації електрики, так і її передачі.

"Наша енергосистема протягом майже 3 місяців працює під постійними систематичними обстрілами. Тому вже є набір технічних рішень, щоб забезпечити стабільність її роботи. Це стосується і генерації, і передачі електроенергії. Впевнений, що система втримається і при подальших можливих ударах", – зазначив Галущенко.

Водночас можливості повного блекауту в Україні заперечувати він не став. Хоча й наголосив: можливість ця – теоретична.

Нагадаємо, Наближається сувора зима: до кінця тижня Україну накриє сніг, прийдуть 20-градусні морози

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Наближається сувора зима: до кінця тижня Україну накриє сніг, прийдуть 20-градусні морози
Читайте на ГК:Зупиняли стріляниною: жінка із дитиною в салоні автомобіля таранила поліцейські автівки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Накинувся на літню жінку: 45-річний чоловік зґвалтував свою 88-річну сусідку