1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті у 21 громаді виявили несанкціоновані сміттєзвалища: Виноградівщина не виняток (ФОТО)

854
Суспільство Новини Виноградова

Нелегальні сміттєзвалища на території громад виявили інспектори Державної екологічної інспекції.

На Закарпатті у 21 громаді виявили несанкціоновані сміттєзвалища: Виноградівщина не виняток (ФОТО)

З метою здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області проводять на території  краю обстеження щодо виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ, в тому числі в межах прибережних захисних смуг річок. За результатами таких обстежень несанкціоновані сміттєзвалища були виявлені на територіях Драгівської, Міжгірської, Виноградівської, Мукачівської, Великолучківської, Кольчинської, Свалявської, Нижньоворітської, Оноківської, Іршавської, Білківської, Великоберезнянської, Перечинської, Хустської, Баранинської, Королівської, Керецьківської, Кам’янської, Буштинської, Ужгородської, Пийтерфолвівської територіальних  громад. 

Це свідчить про неналежне дотримання органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про відходи». Тож Інспекція звернулася до голів зазначених територіальних громад і зобов’язала їх  вжити невідкладних  заходів реагування та ліквідувати стихійні звалища твердих побутових відходів.

Згідно інформації органів місцевого самоврядування та за результатами проведених повторних обстежень територіальними громадами здійснюються заходи з очищення берегів річок, в ході яких було ліквідовано 20 стихійних  сміттєзвалищ, розміщених в межах прибережних захисних смуг водних об'єктів,  запроваджується роздільне збирання побутових відходів, встановлюються контейнери для роздільного збору ТПВ.

Інспекція нагадує, що відповідно  до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» організація благоустрою населених пунктів входить до компетенції міських, сільських і селищних рад. Окрім цього згідно статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення. Також, згідно статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території в межах наданих повноважень.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують:

а) виконання вимог законодавства про відходи;

б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів;

в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів;

г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням;

д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами;

е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами;

є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції;

з) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території;

и) ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів;

і) сприяння роз'ясненню законодавства про відходи серед населення, створення необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини;

ї) здійснення інших повноважень відповідно до законів України;

й) надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю;

м) здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

Органи місцевого самоврядування приймають рішення про відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництва об'єктів поводження з відходами.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

Читайте також: Від 510 до 5100 гривень: закарпатцям нагадують про чималі штрафи за незаконні вирубку та збут ялинок 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber