1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд у 2023 році скорочуватиме чиновників та зменшуватиме їх зарплати

24.12.2022 11:19 Суспільство

Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику в межах нової моніторингової програми МВФ для України, опублікованому на сайті Мінфіну.

Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику в межах нової моніторингової програми МВФ для України, опублікованому на сайті Мінфіну.

Як зазначає Мінфін, Кабінет Міністрів у 2023 році зменшить видатки на оплату працівників бюджетного сектору на 27%.

У Меморандумі про економічну та фінансову політику зазначається, що виклики, з якими Україна стикається через війну, примушують уряд приймати важкі політичні рішення.

Необхідність концентрувати видатки на обороні та безпеці вимагає підвищення ефективності видатків і стримування фіскальних ризиків. Водночас потреби фінансування нових категорій витрат, пов’язаних з війною, у тому числі надання соціальної допомоги ВПО та ветеранам війни, а також відбудови та подолання наслідків агресії Росії зростають.

"З огляду на обмеження, які постають перед нами, ухвалено непросте політичне рішення – зменшити видатки на оплату праці працівників бюджетного сектору на 27 відсотків у номінальному виразі порівняно з 2022 роком", – зазначається у Меморандумі.

Досягти скорочення видатків більше ніж на чверть планують як шляхом зменшення заробітної плати окремим категоріям працівників, так і через обмеження загальної чисельності працівників.

Також уряд ввів обмеження на збільшення соціальних виплат, дозволивши лише індексацію пенсії за правилами.

Читайте на ГК:Лікарні без кондиціонерів зіштовхнуться з неприємностями: до нововведень готуються вже
Читайте на ГК:Накриють дощі: що буде з погодою в Україні 14 вересня
Читайте на ГК:Німеччина відправила нову партію військової допомоги Україні: що увійшло в пакет