1. Новини Закарпаття
  2. >

Одні тікають, інші ідуть: закарпатці продовжують виїжджати родинами за кордон

24.12.2022 09:11 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Ситуація в Україні через війну істотно змінила життя українців.

Ситуація в Україні через війну істотно змінила життя українців.

Із моменту повномасштабних військових дій в Україні, спричинених російським агресором, чимало громадян України повиїжджали за кордон. Від війни тікали насамперед ті, що залишились без даху над головою через вторгнення ворога. Чимало переселенців на початку переселилось до Закарпаття та інших, більш спокійніших куточків держави. Водночас, уже згодом біженці почали масово виїжджати в зарубіжні країни у сподіваннях знайти кращу долю.

Від війни в Україні тікають не лише переселенці із окупованих територій. Продовжують масово виїжджати до Чехії, Польщі й Німеччини й ряд закарпатців. Чимало закарпатців наразі опинились далеко від дому через жорстку ситуацію. Поодинокі виїхали на певний період, а хтось вирішив й узагалі не повертатись в Україну. Серед числа тих осіб й заробітчани. Багато закарпатських родин наразі перетнули кордон.

Та поки одні за рубіж йдуть законно, з усіма документами на руках,  дедалі частіше спостерігаються  й випадки нелегального переміщення за кордон. Нелегальний перетин кордону, зокрема, чоловіками призовного віку істотно побільшала. Усе частіше закарпатці намагаються уникнути мобілізації та бути призваними до війська.

Нагадаємо, недавно в Україні вчетверте подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Вони триватимуть до 19 лютого 2023-го. Відповідно до цього, лише обмежені категорії чоловіків мають право виїжджати за кордон. Кабмін вніс зміни щодо правил перетину кордону однією з них. А саме – водіїв. Відтепер термін їх крайнього перебування за межами країни збільшено до 60 днів. Про це повідомляє пресслужба Кабміну. 

Раніше водії-чоловіки могли знаходитися в іншій країні не більше 45 днів. Зараз цей термін збільшили на 15 днів - він відраховується від дня перетину державного кордону.
Якщо водій порушить це правило, то йому можуть призупинити доступ до Єдиного комплексу інформаційних систем «Укртрансбезпеки» на три місяці.

Зазначимо, інформацію про водіїв транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, вносять до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є «Укртрансбезпека», на підставі заявки ліцензіата.

Перетнути кордон такий водій може лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата і повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.
Працівники Держприкордонслужби перевіряють наявність водія у спеціальній інформаційній системі від «Укртрансбезпеки».

Нагадаємо категорії чоловіків, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану:

  • невійськовозобов’язані чоловіки (за станом здоров’я/люди з інвалідністю);
  • моряки, залізничники, працівники авіасфери, волонтери;
  • чоловік, який супроводжує за кордон дитину-інваліда;
  • чоловік, який має трьох або більше дітей та забезпечує їх (факт утримання дітей потрібно довести необхідними документами);
  • батько-одинак, який самостійно виховує дитину до 18 років (необхідні документи: свідоцтво про народження та довідка, що підтверджує цей факт).
  • Також вільно з країни можуть виїжджати українські чоловіки до 18 та після 60 років. 

Зауважимо, нещодавно для чоловіків з інвалідністю було змінено перелік документів, які слід мати при собі на кордоні. Кабмін виключив для них зі списку документів довідку МСЕК. Тож людям з інвалідністю при перетині кордону необхідно мати такі документи:

  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності.

Нагадаємо, На Закарпатті третю добу шукають 17-річного юнака: що відомо.

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Закарпатті побільшало прикордонних постів: почали "різати" жорсткі вимоги
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про нову гідрологічну небезпеку: до чого слід бути готовим
Читайте на ГК:Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал