1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Росія буде переможена!»: захисник з Ужгорода на війні з перших днів і планує бути там до переможного кінця (ВІДЕО)

23.12.2022 22:13 Суспільство Актуально

Павло Величко за фахом юрист, але уже 9 місяців захищає рідну країну від загарбника.

Павло Величко за фахом юрист, але уже 9 місяців захищає рідну країну від загарбника.

Ужгородець Павло Величко з квітня захищає Україну від російських військових. Чоловік — старший солдат та виконувач обов'язків сержанта стрілецького взводу 68 окремого батальйону територіальної оборони Закарпаття. Павло розповів журналістам Суспільного, чому вирішив стати на захист України.

Юрист за фахом, ужгородець Павло Величко 9 місяців захищає Україну від ворога. Стати на захист держави хлопець вирішив ввечері 24 лютого, а зранку 25-го разом з другом Денисом пішли до військкомату.

"Аналізував ситуацію, як відбувається повномасштабне вторгнення. Зрозумів, що росіяни рухаються на столицю, якщо ви рухаєтеся на столицю, то це ніяке не обмежене військове втручання, це абсолютна мета захопити всю Україну. Я розумів, що зброю має взяти якомога більше громадян. Це було абсолютно свідоме рішення. Зранку 25 лютого о 7:00 ми зідзвонилися з Денисом і просто один з одним вирішили, що зустрічаємося біля військкомату. Оскільки ми були цивільними й ніколи не тримали в руках зброю, то ми мобілізувалися до 68 окремого батальйону територіальної оборони Закарпаття як стрільці", — згадує військовий.

За словами Павла, про його рішення батьки не знали. "Звісно, що дуже розхвилювалися, тобто я зробив це таким чином, що це вже був доконаний факт — моя мобілізація до складу Збройних Сил України. Мама спала, коли я вирушив до військкомату, а батькові я повідомив постфактум, що я у військкоматі з Денисом і записуюся до складу батальйону територіальної оборони Закарпаття", — розповів Павло.

Далі було навчання. А у квітні Павло разом з побратимами поїхав у Донецьку область. Це був його перший бойовий досвід. "Пройшовши вишкіл, де жили в казармовому режимі, ми досить притерлися з товаришами, котрі також добровільно прийшли до військкомату, тому ми всі були морально готові до виїзду, не знаючи, яке саме бойове завдання буде нам доручено. Таким чином у квітні 2022 року ми потрапили на Донбас, потрапили на Ізюмський напрямок, де було дуже гаряче. Це був наш перший бойовий досвід", — каже військовий.

Про будні військового Павло розповідає: "Можуть бути, як нудні, тобто дуже схожі на події у фільмі "День Бабака", коли щоранку встаєш і проходиш через одне й те ж саме, а бувають будні досить різноманітні. Ми часто займаємося будівництвом, дуже багато копаємо, оскільки ми піхотинці. За цей рік я, напевно, накопався на все життя, але це ще не кінець, тому що постійно при зміні дислокації ми впорядковуємо нові позиції, нові укриття. Займає дуже багато часу побут, тому що рідко є така ситуація, що в нас є освітлення, коли є електрика, коли є вода", — розповів чоловік.

За словами Павла Величка: за час, відколи він бере участь у бойових діях, чотири рази зустрічався з батьком, бо той возить гуманітарну допомогу військовим на фронт.

"Батько поринув у волонтерську роботу разом з командою Андрія Любки. Вони займаються дуже корисною справою, відвозять автомобілі військовим. Не тільки відвозять, а й намагаються доїхати на них безпечно, з повним техоглядом. Також їм вдається поєднати цю місію із візитом до друзів, до рідних, то батько в мене вже був 4 рази: тричі у Харківській області й 1 — в Донецькій. Це були такі важкі й позитивні моменти зустрічей, які я дуже ціную. До того, був такий випадок, коли батько разом з мамою мені нічого не сказали, а погодилися відвезти джип для артилеристів 128 бригади на Південний напрямок", — згадує Павло.

Військовий каже: про своє рішення — стати на захист України — не шкодує, хоч на фронті важко. "Найважче для всіх нас — чітке й абсолютне усвідомлення того, що війна — це тривалий процес, ніхто не може сказати, чим вона закінчиться і яким результатом для всіх нас у підрозділі, бо всі розуміють, що для нас всіх, добровольців, було прийняте жертовне рішення свідомо долучитися до лав Збройних Сил та перебувати в лавах ЗСУ до нашої перемоги", — розповів військовий.

Павло каже: вірить в майбутнє України. "Україна — це… Україна — це наше все! Україна — варта боротьби. У нашої країни велике майбутнє! Вона стане повноправним членом Євроатлантичної спільноти, повноправним членом Європейського Союзу. Стане безпековим лідером у Східній Європі, якщо не в усій. Україна буде гарантом самої безпеки для всієї Європи, оскільки Росія буде переможена!", — каже воїн.

Читайте також: «Страшно дивитися на зруйновані оселі людей»: сержант “Турбіна” з Великих Ком’ят захищає Україну у складі 101 бригади (ФОТО)

Читайте на ГК:Погоня на Закарпатті: поліціянти ловили не тверезого “шумахера” (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ділок надав прикордоннику хабар у розмірі 18 тис. грн: на Закарпатті затримали "ухилянта" та його переправника
Читайте на ГК:В Ужгороді перейменували ще 9 вулиць (список)