1. Новини Закарпаття
  2. >

Несправедливі відключення світла: перевірки обленерго виявили майже 200 порушень у роботі графіків

21.12.2022 17:12 Суспільство ВАЖЛИВО

Позапланові перевірки операторів системи розподілу електроенергії виявили 193 порушення вимог у галузі електроенергетики.

Позапланові перевірки операторів системи розподілу електроенергії виявили 193 порушення вимог у галузі електроенергетики.

Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

У вівторок, 20 грудня, під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада за участю членів Антикризового енергетичного штабу щодо сталої роботи енергетичних об’єктів.

Міністр енергетики Герман Галущенко доповів, що на виконання завдання глави уряду спільно з Державною інспекцією з енергетичного нагляду, НКРЕКП та правоохоронними органами були проведені позапланові перевірки операторів системи розподілу у кожній області.

За підсумками першого етапу перевірок зафіксовано 193 порушення вимог нормативно-правових актів у галузі електроенергетики. З них найпоширеніші:  

  • порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
  • застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
  • відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
  • недотримання тривалості відключень;
  • відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

За інформацією Держенергонагляду, найбільше порушень виявили в ПрАТ "Волиньобленерго", ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі", АТ "Полтаваобленерго", ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі", ВАТ "Тернопільобленерго" та ВАТ "Чернігівобленерго".

Найменше порушень зафіксували в АТ "Прикарпаттяобленерго", АТ "Харківобленерго" та ПрАТ "Кіровоградобленерго".

Оператори систем розподілу мають усунути порушення до 31 грудня, а у випадку невиконання приписів будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства.

"Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною", – зазначив прем’єр-міністр.

Він доручив Міненерго та Держенергонагляду щоп’ятниці надавати публічний звіт для суспільства щодо виявлених порушень в операторів системи розподілу та щодо вжитих заходів для їх усунення.

Нагадаємо, Трагічний випадок: чоловік жорстоко вбив свою колишню дружину та її тітку

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Кабмін озвучив погані новини для працівників освіти
Читайте на ГК:Як користуватися генератором, щоб не було пожежі: в МВС дали інструкцію
Читайте на ГК:"Хочу допомогти нашим воїнам": 9-річна Оксана відрізала та продала пів метра волосся (ФОТО, ВІДЕО)