1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Як користуватися генератором, щоб не було пожежі: в МВС дали інструкцію

131

В Україні почастішали пожежі через неправильне використання генераторів. Що, зі свого боку, призвело до зростання смертей.

Як користуватися генератором, щоб не було пожежі: в МВС дали інструкцію

Для запобігання цьому слід виконувати правила використання генераторами – зокрема, встановлювати їх лише на відкритому повітрі й на відстані не менше 6 метрів від вікон і дверей.

"За два місяці сталося близько 3 тис. пожеж. З них лише 200 – через несправність, та 17 – через необережне поводження з вогнем дітьми. Всі інші – це неправильне користування приладами для обігріву або неправильне поводження з вогнем. За жовтень 82 людини загинули внаслідок пожеж, а за листопад вже 182 людини. 368 людей постраждало, 90 з них дітей. 20 людей загинуло через чадний газ", – розповіли в МВС.

У зв'язку із чим нагадали правила використання генераторів. Так, потрібно встановлювати прилади:

  • лише на відкритому повітрі;
  • на відстані не менше 6 метрів від вікон та дверей;
  • якщо робити це біля несучої стіни, відстань має бути не менше 1 метра.

Крім того, перед використанням генератора необхідно перевірити проводку. А також, що він накритий – адже "якщо на нього потрапляє волога, струмом може вдарити не лише сам генератор, а й прилади, підключені до нього".

Також не можна змішувати види пального, мастила, яким заправляється прилад. "Якщо генератор треба дозаправити, то слід дочекатись, аби він повністю охолов. Оскільки, щойно на генератор, деталі якого ще гарячі, потрапляє пальне, він миттєво загорається", – зазначили в міністерстві.

Окрім цього там нагадали: генератор не має працювати 24 години на добу. Тому його потрібно вимикати на вказаний в інструкції час.

Нагадаємо, "Хочу допомогти нашим воїнам": 9-річна Оксана відрізала та продала пів метра волосся (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber