1. Новини Закарпаття
  2. >

Про дешеві яйця і курятину навіть не мрійте: птахівники зробили прогноз, який нікому не сподобається

21.12.2022 13:37 Суспільство

Українські виробники попередили про здорожчання популярних продуктів

Українські виробники попередили про здорожчання популярних продуктів

Атаки Росії не припиняються, вкрай негативно впливаючи на погіршення ситуації в енергетиці. Через таку ситуацію на думку фахівців неминуче здорожчає виробництво та зберігання продукції.

Зокрема мова йде про нове зростання цін на продукти птахівництва: курятину та яйця. Відповідну заяву зробили в Асоціації "Союзу птахівників України".

Українці ще не встигли отямитися від різкого здорожчання вартості курячих яєць на полицях магазинів, через що у цінову політику змушений був втрутитися уряду і в результаті цінники почали дещо знижуватися.

Проте, як відзначають птахівники, чергові атаки по інфраструктурі поставили під загрозу тенденцію зниження цін на продукцію цієї категорії.

Зокрема, директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко розповів про можливий дефіцит продукції птахівництва в українських торговельних мережах. Він пояснив, що підприємців змушують зменшувати обсяги виробництва для мінімізації втрат такі фактори як нестабільне електропостачання та вимушене використання генераторів.

Згідно з прогнозом експертів, ціни на яйця можуть знизитися виключно за умови стабілізації ситуації в українській енергетиці. Як відзначає директор філії "Броварська" ПНВК "Інтербізнес" Володимир Пономаренко, тільки в такому разі вартість може опуститися до 45-60 грн за десяток.

Проте, невтішна ситуація з безперестанними обстрілами росією найімовірніше спричинить суттєве зростання вартості продукції птахівництва, відзначають фахівці у своїх прогнозах.

Читайте на ГК:Це призводить до застосування аварійних відключень: "Укренерго" повідомило про ситуацію зі світлом
Читайте на ГК:Долар в Україні здорожчав: чого чекати від валюти у 2023 році
Читайте на ГК:Росія у тотальному "відступі на усіх фронтах": ворог приречений