1. Новини Закарпаття
  2. >

Які чоловіки можуть виїхати за кордон під час війни: детальне пояснення

20.12.2022 15:12 Суспільство

Під час дії воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам забороняється виїзд за кордон, проте в цих нормах є деякі винятки.

Під час дії воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам забороняється виїзд за кордон, проте в цих нормах є деякі винятки.

Як повідомляє портал Обозрєватєль, є виняток для деяких категорій людей.

Кому можна виїжджати за кордон під час війни?

Список категорій чоловіків, яким зараз дозволяють виїзд за кордон, досить широкий. Серед них, наприклад, є особи з інвалідністю. Але їм для перетину кордону при собі потрібно мати посвідчення, що підтверджує такий статус.

Виїжджати також можуть ті, хто має дружину з інвалідністю і супроводжує її для виїзду за межі України – але потрібно свідоцтво про шлюб і документи про інвалідність.

Можуть виїхати особи, які мають одного зі своїх батьків або батьків дружини з інвалідністю I або II групи та супроводжують їх для виїзду за межі України. Ті, хто здійснює постійний догляд за особами з інвалідністю I або II групи та супроводжує їх для виїзду за межі України.

Крім того, можуть виїжджати батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років. Також - батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I або II групи.

Дозволено виїзд і тим людям, яким за медичними показниками потрібен постійний догляд. Також можуть виїжджати опікуни осіб з інвалідністю.

Можна виїжджати волонтерам і працівникам транспорту, водіям, що перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги. Крім того, водіям транспортних засобів компаній, що займаються міжнародними перевезеннями вантажів і пасажирів автомобільним транспортом.

За кордон можна їхати для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден. Може виїжджати також авіаційний персонал — у відрядження або на навчання.

Крім того, перетинати кордон можуть спортсмени, які входять до складу національних збірних команд України. Також дозволяють виїжджати тренерам спортивних клубів і фахівцям суміжних спеціальностей. Можуть виїжджати і трудівники культури — якщо вони отримали відповідний дозвіл Мінкульту.

Нагадаємо, Банки блокують картки українців: у "Приваті" розповіли, кому можуть закрити рахунок

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:До 8 тисяч: Мінфін пропонує двічі підняти мінімальну зарплату
Читайте на ГК:Гороскоп на 9 вересня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Укрзалізниця скасувала поїзди в одну із сусідніх країн