1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям пояснили, чому суми в рахунках за електроенергію вищі за реальне споживання

20.12.2022 14:01 Суспільство ВАЖЛИВО

Енергетики пояснили, чому суми виявляються вищими за реальне споживання.

Енергетики пояснили, чому суми виявляються вищими за реальне споживання.

Тонкощі формування платіжок за електроенергію роз'яснили у прес-службі оператора системи розподілу електроенергії компанії Yasno, пише TODAY.UA.

Щомісяця оператором розраховується на основі переданих клієнтом показань лічильника обсяг спожитої ним електроенергії. Кількість спожитих кіловат повинен передати або клієнт, або "розумний лічильник". Вони також можуть бути зафіксовані контролером при його особистому відвідуванні житла клієнта.

Якщо ж клієнт не передав показання своєчасно, то оператором розраховується середньодобовий обсяг кіловат, які споживає домогосподарство. Основою для обчислення середньодобової витрати є два останні показання, які були зафіксовані у попередні періоди.

Різниця між цими показаннями ділиться на кількість днів, яка пройшла між їхньою фіксацією, і таким чином визначається середньодобове споживання енергії.

Після розрахунків, зроблених оператором системи розподілу, дані передаються компанії-постачальнику електроенергії. Він же, у свою чергу, формує на основі одержаних цифр рахунок для клієнта.

"Саме через несвоєчасну або нерегулярну передачу показань оператор системи розподілу змушений визначати обсяг „за середнім". Він може істотно відрізнятися від фактичного споживання, як у менший, так і в більший бік. Відповідно, і сума в рахунку може не відповідати очікуванням клієнта ", - повідомляють у прес-службі.

Для запобігання переплат і отримання рахунку, що відповідає показанням лічильника, в компанії Yasno рекомендують дотримуватися своєчасності передачі показань лічильників.

"Однак якщо з певних причин (наприклад, за відсутності електроенергії) немає можливості зробити це у певний період, можна повідомити показання в інший час. Найголовніше - робити це регулярно, приблизно в однакові дати щомісяця, і тоді розрахунок обсягу споживання та сума до оплати будуть максимально точними", - пояснили в компанії.

Нагадаємо, Курс долара зростає: скільки коштує валюта в Україні 20 грудня

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Гороскоп на 17 вересня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:У 2024 році мають відбутися вибори президента України: Зеленський висловив свою думку з цього приводу
Читайте на ГК:Астрологиня розчарувала українців прогнозом щодо закінчення