1. Новини Закарпаття
  2. >

На пенсію достроково: Пенсійний фонд розповів хто та за яких умов може піти на "відпочинок" раніше

16.12.2022 00:26 Суспільство Актуально

В наступному році для виходу на пенсію потрібно буде мати не менше 30 років страхового стажу.

В наступному році для виходу на пенсію потрібно буде мати не менше 30 років страхового стажу.

Пенсійний вік в Україні наступає у 60 років. Однак частина громадян може вийти на пенсію раніше чи пізніше. Наступного 2023 року українцям потрібно буде не менше 30 років страхового стажу, щоб оформити виплати. Деякі жінки можуть отримати пенсію достроково – якщо вони підпадають під певні критерії, пише Today.ua.

Йдеться про багатодітних жінок, які виховали п'ятьох і більше дітей щонайменше до шестирічного віку. Для того, щоб громадянки змогли скористатися своїм правом, вони повинні мати не менше ніж 15 років страхового стажу, куди входять трирічні декретні відпустки на кожну дитину. Якщо умов дотримано, українки зможуть отримувати пенсію з 50-річного віку.

Однак, це не всі привілеї, які доступні багатодітним жінкам в Україні. Вони можуть отримати пенсію за особливі заслуги перед державою. Виплата нараховується як доплата до основної. На цей час розмір збільшення до пенсії становить 35% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. На сьогодні це 732,55 грн.

Деякі жінки зіштовхнуться із проблемою при оформленні пенсії. Йдеться про громадянок, які змінили прізвище. Щоб запобігти їм, потрібно надати документи, що підтверджують зміну прізвища після шлюбу або розлучення. Українкам потрібно придбати виписку із держреєстру актів громадянського стану, яку видають у будь-якому відділенні РАГСу.

Також відомо, що держава додасть кілька місяців страхового стажу для пенсії для деяких українців. Йдеться про людей, які перебували у полоні. Їм додадуть місяці позбавлення волі, а також пів року після звільнення, якщо вони протягом зазначеного періоду не знайдуть роботу.

Читайте також: Мальтійська служба допомоги доставила на Закарпаття ліжка для переселенців (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Нацбанк запускає в обіг нову банкноту номіналом у 100 гривень: як вона виглядатиме?
Читайте на ГК:Жорстоке вбивство на Заході України: чоловік сокирою зарубав сина (ФОТО)
Читайте на ГК:"Треба їх гнати": голова парламентського комітету обурений роботою митниці