1. Новини Закарпаття
  2. >

Енергетик пояснив, як відбувається відключення електроенергії

12.12.2022 17:13 Суспільство Актуально

Відключення світла в Україні завжди відбувається цілими лініями – технічної можливості відключити один будинок, а інший залишити у диспетчерів немає.

Відключення світла в Україні завжди відбувається цілими лініями – технічної можливості відключити один будинок, а інший залишити у диспетчерів немає.

На вибір лінії, яку відключатимуть, крім того, скільки потужності вона споживає, впливає кілька факторів.

Насамперед, підключення до неї об'єктів критичної інфраструктури, розповів провідний інженер енергопостачальної компанії Ігор Лубківський. Такими є:

  • котельні;
  • лікарні;
  • станції швидкої допомоги;
  • пожежні частини;
  • насосні станції.

А ось водоканали до цього списку потрапляють не завжди. Причина – вони надто енерговитратні.

"Якщо диспетчер не має іншого виходу, то водоканал теж може потрапити під роздачу. Один насос має потужність 150-200 кВт – це як один житловий будинок. А насосів там не один і не два, – пояснив Лубківський.

Ще одним критерієм для відключення є швидкість і доступність – відключають насамперед ті лінії, де телеуправління (управління за допомогою радіосигналу або оптоволоконної лінії) є і де лінія ще не дуже стара. Адже в іншому випадку може вийти так, що для увімкнення дистанційно відключеної лінії потрібно буде відправляти бригаду робітників.

"Тобто тут більше пощастило тим, хто живе на більш старих лініях, на які не встигли завести телеуправління. Якщо, звичайно, така лінія сама по собі не згорить від старості або її не відключать разом з іншими лініями шляхом відключення тієї високовольтної лінії, до якої вона приєднана", – констатував експерт.

Нагадаємо, Житель Ужгородщини відповідатиме перед судом: незаконно переправляв військовозобов’язаних до Словаччини (ФОТО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Зеленський розповів, чи продовжиться війна в Україні після смерті Путіна
Читайте на ГК:РФ стягує війська з технікою до українського кордону в Білорусі
Читайте на ГК:Чи працюватимуть АЗС без електроенергії та що буде з цінами на пальне – прогноз експертів